NovinkyŠPEKULÁCIE

Windows Phone 8.1 už hlási prvé problémy

Minulo týždňový humbug okolo uvedenia nového operačného systému Windows Phone 8.1 stále pretrváva, avšak teraz v negatívnom slova zmysle. Hoci Microsoft je najväčšia softwarová firma na svete, je nepochopiteľné, že niektoré služby nevie uviesť aj na menšie trhy akými sú napríklad Slovenský respektíve Český trh. Príkladom, môže byť vyhľadávač Bing, ktorý do dnešného dňa nie je možné plnohodnotne využívať v našich končinách.

Cotrana

Cortana, funkcia ktorá bola najočakávanejšia zo všetkých vymožeností, ktoré má priniesť nový OS bude dostupná len v 15 jazykoch (samozrejme chýba slovenčina a čeština), čo sa dalo aj očakávať, avšak dalo sa predpokladať, že bude dostupná aspoň v angličtine, ako to prezentovali aj predstavitelia Microsoftu. No ale má to jeden malý háčik, hoci bude dostupná v angličtine, ale samotná Cortana bude dostupná zo začiatku len pre americký trh a rozširovať sa ma postupne od väčších krajín po tie menšie (kam patríme aj my).

Flow klávesnica

Ďalšia novinka, ktorá bola predstavená v San Franciscu bude opäť nedostupná pre naše končiny.

Vzhľadom na dlhú mediálnu kampaň týkajúcu sa uvedenia nového operačného systému sme všetci očakávali, že prinesie prelomové funkcie na poly Windows Phone, avšak doteraz uverejnené informácie nás mätú či prinesie táto aktualizácia tak veľa, ako sľubovala.

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu