NovinkyWindows 10

Windows Mapy príchodom Fall Creators Update prinesú viacero noviniek. Tu je prehľad časti z nich

Windows 10 Fall Creators Update aktualizácia dnes zavítala na naše počítače a okrem vylepšení systému prináša/prinesie v krátkej budúcnosti aj viacero iných noviniek. Keď odbočíme nateraz od tých najvýznamnejších ako je napríklad  nový dizajnový jazyk Fluent Design , tak tu máme radu ďalších, ktoré tak isto sú dôležitou súčasťou, napríklad mapové podklady -Windows Maps.

Pablo Candelez, člen tímu, ktorý sa stará o rozvoj Windows Maps prehovoril o niekoľkých novinkách, ktoré nájdeme v aplikácii Windows Maps (mali by byť uvoľňované postupne). Mnohých určite poteší, že novinky sa nebudú týkať len vylepšení na pozadí, ale dočkáme sa aj nových funkcionalít či vizuálnych zmien.

3D budovy

Microsoft vylepší 3D zobrazovanie budov v rámci máp, týkajúce sa hlavne opráv existujúcich budov, ktoré sa nezobrazovali korektne. Zároveň mapy dostanú viacero nových budov v 3D rozhraní.

Zdroj: WL

3D objekty

Microsoft by mal v rámci noviniek priniesť viacero 3D prvkov. Napríklad 3D autá, aktuálne počasie a ďalšie prvky.

Vylepšenia pribudnú aj pre vývojárov

Medzi významné novinky, ktoré zavítajú do aplikácie Windows Maps majú byť aj nové MapElementsLayer, ktoré prinesú nové možnosti ako narábať so skupinami elementov. Zároveň spoločnosť rozšíri aj súčasne možnosti prispôsobenia rozhrania Maping Styling. Inými slovami to znamená, že vývojári budú využívať nové API na prinesenie viacerých funkcionalít.

Zdroj: WL.com

TIP  Nové fotografie zariadenia Xiaomi Mi 8 Youth odhaľujú niektoré špecifikácie smartfónu
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu