NovinkyWindows 10

Windows Insider Program čaká niekoľko zmien. Informovala o tom samotná Dona Sarkar

Windows Insider Program môžeme považovať ako jeden z úspešných projektov spoločnosti Microsoft. Po rokoch kritiky, ktorá sa niesla stále v duchu, že sa Microsoft dostatočne nevenuje svojej komunite a používateľom, predstavil Windows Insider Program, ktorý si ihneď našiel množstvo priaznivcov po celom svete. Ani tento systém nie je bezchybný, a to si uvedomuje aj Dona Sarkar, ktorá má celý Insider Program nejakú tú dobu pod palcom. Aké zmeny teda čakajú všetkých Insiderov?

Plán WIP 2020

Microsoft chce čiastočne pozmeniť možnosti programu a chce vytvoriť úplne novú roadmapu, ktorá je momentálne označovaná ako WIP 2020, prezradila nám Dona Sarkar. Nový plán by sa mal prejaviť v priebehu nasledujúcich dvoch rokov, pričom samotná Dona Sarkar a architekt Jeremiah Marble upozorňujú, že sa nepôjde o zmenu a revíziu celého programu, ale iba o jeho vývoj dopredu.

Základnou myšlienkou zmien v programe Windows Insider je túžba po ešte väčšom publiku, pričom Dona Sarkar vyhlásia: „Rozmýšlame o tom, ako by sme vytvorili Insider program, ktorý by oslovil aj tých, ktorí nie sú fanúšikmi Windowsu.“

Insideri  budú zadelení do špeciálnych skupín podľa ich zájumov

Insideri by onedlho mali začať pociťovať prvé zmeny v programe. V najbližšej dobe sa zrejme dočkajú nových projektov ako napríklad „Cohorts“, vďaka ktorým by Microsoft rozdelil Insiderov do skupín, ktoré by sa následne zameriavali na konkrétne prípady použitia alebo ich spoločné záujmy. Vďaka takémuto zadeleniu by boli určité funkcie vyvíjané ešte rýchlejšie a efektívnejšie, čo by ocenil určite každý používateľ Windowsu.

Zmeny vyplývajúce z plánu WIP 2020 sú založené najmä na túžbach samotných vývojárov Windowsu a Insider Programu, no tentokrát budú mať samotní Insideri ešte väčšie slovo ako tomu bolo doteraz.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu