Windows 10

Toto je jedna z funkcií, ktorú by sme mali nájsť v novej verzii Windowsu pre hybridné zariadenia. Čo na ňu hovoríte?

Nová generácia zariadení Surface Hub by mohla na trh zavítať v roku 2020 a šepká sa, že budú poháňaná novou verzou Windowsu, ktorú Microsoft označuje pod pojmom Windows Core OS.

Tom Warren z renomovaného portálu TheVerge.com na sociálne sieti Twitter zverejnil krátky status spolu s videom, na ktorom možno vidieť zariadenia Surface Hub 2 poháňané operačným systémom Windows Core OS. Ako môžete nižšie vidieť tak prototyp zariadenia pri rotácii softwarovo sleduje a zároveň kopíruje pohyb v reálnom čase. Výsledkom toho je, že hoci zariadenia mení svoju polohu tak obraz zostáva v nezmennej polohe.

Čo je to vlastne Windows Core OS?

Windows Core OS má obrovské ambície. Ma totiž modernizovať používateľský zážitok z ekosystému Windows skrz platformy ako sú PC, smartfóny, herné konzoly a ďalšie. Jednou vetou, malo by sa jednať o novú verziu OS, ktorá by bola určená pre hybridné zariadenia kombinujúce viacero platforiem. Častokrát sa v spojitosti s  Windows Core OS sa spomínalo aj zariadenie Surface Phone, ktoré by malo kombinovať počítač a smartfón. Vráťme sa však k téme, súčasťou Windows Core OS by mal byť nový/é CShell (Composable Shell), ktorý možno opísať nasledovným slovami:

„CShell je nové grafické rozhranie Windows-u, ktoré má nahradiť už existujúci Windows Shell v budúcich verziách operačného systému Windows 10. Tento shell je vysoko adaptívny a v reálnom čase sa dokáže prispôsobiť rôznym veľkostiam obrazoviek. CShell je zložený z viacerých prvkov, ktoré v prípadne potreby vedia utvoriť rozloženie plochy a výber prvkov závisí od ich dôležitosti. Užívateľ tak získa oveľa priehľadnejší a flexibilnejší UI pri práci so zariadeniami.“

Zdroj: Windowslatest.com, vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu