NovinkyWindows 10

Windows 7 stráca svoj podiel na trhu

Zatiaľ čo minulomesačné štatistiky o využívanosti operačných systémov naznačovali, že podiel systémov Windows 7 a Windows 10 na trhu sa bude len zväčšovať a budú si upevňovať svoju dominanciu. Štatistiky pre tento mesiac tvrdia niečo iné.

zdroj: netmarketshare.com

Štatistiky od NetMarketShare ukazujú, že jún 2017 nebol príliš prívetivý pre všetky väčšinu operačných systémov a všetky zaznamenali maličký pokles. To však neplatí pre Windows XP, ktorý sa vyšplhal na 6,94% a prilepšil si tak o 1,28 percenta. Windows 7 klesol o 0,42 percenta a je zaujímavé, že operačný systém OS X stratil iba 0,01 percenta. Windows 8.1 prišiel o 0,34 percenta v porovnaní s minulým mesiacom.

zdroj: statcounter.com

Najnovší report od StatCounter však ukazuje, že má Windows stále vysokú dominanciu, zatiaľ čo všetky verzie OS X zaberajú 11,61 percenta a Linux 1,74 percenta.

zdroj: statcounter.com

Momentálne klesol Windows 7 o 4 percentá, pričom Windows 10 si polepšil o takmer 10 percent. Windows 8.1 si taktiež prilepšil o 4 percentá a podiel legendárneho Windows XP klesol o 2 percentá, čím sa pravdepodobne pomaly, ale isto blíži k svojmu zatrateniu. Treba však dodať, že všetky informácie sú len orientačné a nie sú 100% presné.

zdroj: netmarketshare.com

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu