NovinkyTECH

Windows 7 na hernej platforme Steam rástol najrýchlejšie. Prispeli ste aj vy do štatistík?

Steam, herný klient ktorý netreba nikomu zvlášť predstavovať opäť na mesačnej báze „vypľul“ najnovšie dáta týkajúce sa hardwaru a softwaru, ktorý je využívaný na ich platforme.

Pre nás sú najzaujímavejšie práve štatistiky týkajúce sa softwaru, konkrétne operačného systému.

Ako môžete vidieť nižšie v tabuľkovej forme, tak najrozšírenejším operačným systémom na platforme Steam je Windows, konkrétne Windows 10 v 64 bitovej verzii, ktorý používa viac ako polovica hráčov. Druhým najrozšírenejším systémom je Windows 7, ktorý si oproti minulému mesiacu polepšil najvýraznejšie o 0,86%. Druhý najrozšírenejším operačným systémom z radov mimo Windowsu je OSX od spoločnosti Apple, ktorý pokrýva 2,99% používateľov.

Zdroj: vlastný

Zdroj: Steam Survey, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu