NovinkyWindows 10

Windows 7 je zosadený z trónu. Nahradil ho Windows 10, ktorý je podľa StatCounter najrozšírenejším. Na Slovenku a v Česku 10 vládne už takmer rok

Windows 10 sa pomaly, ale isto dostáva stále do viac a viac počítačov. Najnovší report od StatCounter tento trend len potvrdzuje. Dokonca štatistiky tvrdia, že v priebehu januára zosadil z pomyselného trónu staršiu Windows sedmičku, ktorá aktuálne má trhový podiel 41,86% čo je zhruba 1% menej ako má desiatka.

Windows 10 statistiky rozsirenos
Zdroj: StatCounter

Ako sa darí Windows 10 na Slovensku a v Česku

Nižšie si môžete pozrieť najaktuálnejšie dáta, ktoré hovoria a rozšírenosti jednotlivých verzií Windowsu na Slovensku a v Česku.

Trhový podiel Windowsu 10 na Slovenku

trhovy podiel Windows 10 slovensko
Zdroj: StatCounter

Trhový podiel Windowsu 10 v Česku

trhovy podiel Windows 10
Zdroj: StatCounter

Zdoj: StatCounter, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Že hry na smartfónoch nie sú atraktívne pre hráčov hier? Omyl, PUBG sa chváli 20 miliónmi aktívnych hráčov denne
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu