NovinkyWindows 10

Windows 10: vonku je ďalší Build 14316

Microsoft sa v poslednej dobe skutočne činí a dôkazom toho je aj dnešný Build pod označením 14316, ktorý prináša viacero opráv, ich zoznam nájdete nižšie.

Opravy v Builde 14316 (Windows 10)

  • Opravy sa dočkali vybrané PC s čipmi TPM, kde sa Microsoft pozrel na problémy so zvukom a trackpadom.
  •  Odstránená bola ikonka chyby pri používaní Hyper-V a virtuálneho prepínača
  • Opravy sa dočkal aj problém, ktorý v prípade používania viacerých monitorov vyvolával pád aplikácií, ktoré boli spustené na celej obrazovke.
  • Opravy sa dočkala aj notifikácie Windows Update, ktoré oznamovali úspešnú inštaláciu. Po novom vás prekliknutie presmeruje priamo do histórie aktualizácií.
  • Opravený problém, kedy pri zakliknutí voľby „aktualizovať a reštartovať“, resp. „aktualizovať a vypnúť“ sa nespustila inštalácia aktualizácií.

Medzi ďalšie novinky, ktoré nájdete v novom builde patrí aj napríklad notifikácia slabej batérie, ktorá funguje prostredníctvom hlasovej asistentky Cortana, ktorá vás upozorní na nízku úroveň nabitia vo vašom mobile.

Alebo ďalšou vítanou novinkou je vyhľadanie vášho mobilu prostredníctvom Cortany (viď video nižšie)


Zdroj: Windows Blog

TIP  Jeden z najočakávanejších smartfónov toho roka OnePlus 6T dostane do vienka funkciu, ktorú mu budú závidieť viaceré súčasné vlajkové lode
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu