Novinky

Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tváre

Základná aplikácia Photos na prezeranie a editovanie fotiek vo Windows 10 bude umožňovať rozoznávanie tvári na fotkách. Toto je len jedna nová funkcionalita, ktorá príde spolu s najnovšou aktualizáciou.

Jedná sa o aplikáciou Photos (fotografie), ktorú môžete využívať aj na smartfóne a aj na počítači.

Samozrejme, facebook a google picassa nesú rozonávanie tvári na vyšší level, ale aspoň môžeme u Microsoftu sledovať krok vpred.

Microsoft vo svojom najnovšom reporte hovorí, že chce svojou aplikáciou Photos konkurovať ostatným gigantom s ultimátnym cieľom, aby si užívatelia vybrali túto aplikáciu za svoju predvolenú možnosť pri prezeraní a spracovávaní fotografií.

Aplikácia Photos následne zvládne utvárať rôzne kategórie fotiek podľa toho, aké kritéria pri scanovaní tvári jej nastavíte.

Novou možnosťou bude taktiež značkovanie fotiek pomocou geotagov, a teda rozdeľovanie fotografií do priečinkov podľa toho, kde boli urobené.

Ďalšou novinkou budú možnosti editovania obrázkov a aplikovania rôznych filtrov.

Oficiálnu správu so všetkými novinkami od Microsoftu nemáme, ale okrem spomenutých noviniek budeme mať vo finálnej verzii tejto aplikácie množstvo nových možností.

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu