Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Windows 10 TP (Lumia 1020 – moje dojmy)

Zdroj: vlastný

V tomto článku som sa zameral skôr na vlastné postrehy, tipy a skúsenosti s inštaláciou toľko očakávaného Windows 10, ako na celkovú recenziu systému. Testované a zatiaľ plne bežiace na mojom primárnom smartfóne Lumia 1020.

V prvom rade pokiaľ sa do inštalácie pustíte, si nezabudnite zálohovať hudbu do PC, pokiaľ ju nemáte na pamätovej karte, v opačnom prípade môžete začať skladať knižnice pekne od začiatku. Obnovenie zálohy z Onedrive, som v mojich nastaveniach nenašiel, takže aplikácie čistý reinstall(*poznámka na konci článku). Nezabudnite si odstrániť ochranu SIM karty ešte pred inštaláciou, ak si chcete ušetriť čas pri finálnom nabiehaní nového systému. Obrázky dostupné tu https://leteckaposta.cz/604035512

Chyby:

 • Pri vypínaní chýba nápis “Potiahnutím dole telefón vypnete”.
 • Pri vytváraní screenshotu obrazovky mi síce vypíše, že ho nebolo možné vytvoriť/uložiť, ale vytvorí ho a uloží.
 • Aplikácia camera má v skutku divné rozhranie (posúdte sami), no fotku vytvorí, avšak nevidím reálne využitie tejto aplikácie, kedže sa v telefóne nachádza aplikácia Lumia Camera.
 • Pri vypnutí hry ma prehodilo na homescreen, ale hra zostala v pozadí bežať a musel som ju ručne vypnúť cez multitasking.
 • Na stránke windowsphone.com kde po prihlásení by som mal vidieť všetko ohľadne môjho telefónu, sa mi ho doposiaľ nepodarilo ku kontu priradiť na bežiacom W10. Cez obchod všetky zakúpené aplikácie a história funguje.
 • Nejde mi otvoriť nastavenie obrazovky s prehľadom.
 • Čo ma najviac dostalo a prekvapilo, že telefón mi v pc vôbec nezobrazí takže hudbu a ostatné veci budem musieť upload-ovať cez one drive, čo si pri mojej rýchlosti 50 kbps neviem predstaviť.

Plusy:

 • V galérii fotiek je možné označovať viac fotiek naraz na vymazanie, čo beriem ako veľké plus, pretože doteraz som musel všetko spracovávať v PC.
 • Zmena presúvania v multitaskingu: okná sa posúvajú z ľava doprava.
 • Ďalším veľkým plusom pre mňa, je file explorer (prehliadač súborov) priamo zakomponovaný v systéme.
 • Čo sa týka vecí typu Bluetooth, GPS navigácie, fotenia a telefonovania som nezaregistroval žiaden problém, ktorý by mi bránil pri používaní. Jediná vec ktorú som nemal šancu odskúšať sú NFC platby. Z hier som skúšal Rise of Glory, takže hry na akcelerometer (alebo gyroskop) fungujú.
 • Zmenou prešli aj kontakty, kde mne osobne sa tento minimalistický dizajn veľmi páči.

Dodatok na záver:
Na prvý pokus sa mi inštalácia nepodarila a zamrzla, naštastie pomohol windows recovery tool, kde som mal telefón obnovený do cca 30 minút.

*poznámka: Po neúspešnej inštalácii a znovunainštalovaní W8 cez recovery, som si zálohu obnovovať nedal, lebo sa mi nechcelo čakať, takže neviem či po následných aktualizáciach by som v konečnom dôsledku vo W10 mal všetky aplikácie čo predtým(čakať sa mi nechelo pretože, pri sťahovaní tých xx appiek mi strašne dlho hľadalo aktulizáciu a nechcel som pri tom stráviť celý dnešný deň).

Pre tých čo sa im to nepodarilo na prvý pokus

U mňa to teda prebiehalo po recovery takto:

 1. aktualizácia na Cyan
 2. aktualizácia z Cyan na Denim
 3. Denim update 8.1 update 1
 4. Windows insider, 1. aktulizácia na Denim 8.1 update 2
 5. aktualizácia na W10
6 Komentáre
 1. miro says

  Ono to nakoniec vypise že sa neda preinštalovať nastavte Proxy skusim poslať fotku večer

 2. matko says

  Mozete to odfotit, lebo uprimne neviem o jaku chybu sa jedna (v pripadebproxy na mobile treba poziadat operatora obprenastavenie – posle vam sms / druha vec na winfowsb10 nefunguje internet spravne zatial) a v pripade pc da sa nastavit ziskanie proxy automaticky v nadtaveniach pripojenia

  Ak poslete, nieledy poobede budem na pc a mozme sa to pokusit vyriesit

 3. Miro says

  zdravim nejde mi preinštalovat w10 pýta nastavenie proxy možete mi to poradit ako to mam spravit´nejde mi mobile ani zapnut internet

 4. ToFFi says

  mam tiez lumiu 1020 zatial bugy co mam vo svojej win 10 verzii – po zadani pin kodu po spusteni telefon zamrzne, treba jedine simku bez PIN kodu prihlasovat, a dalsia vec ze sa nedaju vypnut mobilne data, stale ich mam zapnute a posuvnik vypinania ked posuniem tak sa vrati do polohy vypnute a pritom data su stale zapnute

 5. aaa says

  Pekne postrehy, asi to skusim aj ja

 6. Pavol44 says

  Edit: Po aktualizácii windowsu v PC, mi moju Lumiu konečne našlo.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu