NovinkyRecenzieTIP REDAKCIE

Do redakcie nám zavítal tento Windows 10 tablet, CHUWI Hi10 Pro. Je to šikovný spoločník na cestách | RECENZIA

Dovolenky sú v plnom prúde a mnohí z nás chcú ostať stále online a mať prístup či už k svojim pracovným dokumentov, e-mailom, či iným súborom s jednoduchou možnosťou ich editácie. My sme si z tohto dôvodu zaobstarali práve  Windows 10 tablet, CHUWI Hi10 Pro.

CHUWI Hi10 Pro 2 in 1 Ultrabook nájdeš tu

Tablet sme si samozrejme zadovážili aj spolu s klávesnicou, za ktorú sme si priplatili pár €. Musíme povedať, že prvé dojmy sú fakt skvelé a pevne veríme, že to nie je len „prvotný ošiaľ“. V balení sme toho však moc nenašli, okrem klasických manuálov, adaptéru a samotného zariadenia tam toho viac nenájdete.

Zariadenie hneď ako sme spustili tak sa nám naskytla možnosť spustenia Windowsu alebo Androidu, o ktorý sme úprimne ešte ani nezavadili. Po nabootovaní Windowsu sa nám spustil proces prihlasovania, aktualizácií a nastavení systému, ktorý trval zhruba hodinu. Potom sme sa pustili do „zoznamovania“.

Poďme však pekne po poriadku. Samotné zariadenie má rozmery 26.18 x 16.73 x 0.85 cm a váži  niečo málo nad 0,5KG. Približne rovnaké rozmery ako aj gramáž má aj samotná klávesnica, ktorá je vyhotovená z kovu.  Displej je veľký 10.1“ a má rozlíšenie 1920×1200 bodov a podporuje až 10 dotykov súčasne. Zároveň sa vyznačuje aj technológiou IPS, teda dobrými pozorovacími uhlami. Poradí si aj s priamym slnečným žiarením vďaka automatickému nastaveniu jasu, ale po pravde… nie je to to práve orechové pri priamom slnecnom žiarení, ale pre prípad núdze postačí bezproblémovo. Čo sa týka reakcie dotykovej obrazovky, tak jej nie je čo vytknúť.

Zdroj: vlastný

Konštrukcia a dizajn, nemáme čo vytknúť

Z hľadiska konštrukcie zariadeniu nie je čo vyčítať. Zadná strana zariadenia je vyhotovená z ľahkého kovu a nájdeme tam iba logo výrobcu a logo Intel-u. Po hranách zariadenia nájdeme tak isto kov, ktorý celkovo pridáva na vizuále desiatky bodov k dobru. Pochváliť musíme, že tablet sa „neohýba“ a ani nevŕzga. Na druhej strane treba povedať, že ak by bol celý vyhotovený z kovu tak by to bola dokonalosť sama o sebe, ale bohužiaľ pri tejto cenovke nemôžeme chcieť všetko.  Po dizajnovej stránke sa nám pozdáva, a my mu nemáme čo vytknúť, posúdenie je však čisto individuálne.  

CHUWI Hi10 Pro 2 in 1 Ultrabook nájdeš tu

CHUWI Hi10 Pro výkon vhodný aj na stredne náročné hry

V útrobách zariadenia nájdeme štvorjadrový procesor od známeho výrobcu Intel – Atom X5-Z8350 pracujúci na frekvencií do 1.92GHz. Sekunduje mu 4GB operačnej pamäte RAM a 64GB úložného priestoru, z ktorého si ale 20GB odkusne Windows 10, Android a predinštalované aplikácie, ktoré odporúčame hneď po vybalení  odstrániť zo zariadenia. Z hľadiska výkonu však nemôžeme zariadeniu nič vyčítať. V podstate si poradilo s každou hrou či aplikáciou vo Windows Store  (skúšali sme Asphalt 8, Sniper Fury, Fallout Shelter a ďalšie). V AnTuTu si tablet poradil nasledovne.

Zdroj: vlastný

Ako môžete vidieť výkon je skutočne dostačujúci, teda ak nechcete hrať hry ako DOOM 3, Crysis a ďalšie. Nižšie si môžete pozrieť krátke video ako si tablet poradí s prehliadaním internetových stránok.

Nekúpiť klávesnicu by bol hriech

Kupovať dnes tablet, ktorý výkonovo je dostačujú pre hranie stredne náročných hier a bezproblémovú prácu s rôznymi nástrojmi bez klávesnice by bol hriech.  Tablet totiž v spodnej časti má špeciálny dock, prostredníctvom ktorého klávesnicu doslova „prilepíte“ k zariadeniu. Úprimne, bál som sa práce na takto malej klávesnice, ale po hodinke písania to bolo už všetko v poriadku. Sem tam som spravil niekoľko miss klikov, ale všetko v rámci normy. Moja druhá obava bola v podobe „pevnosti“ spojenia tabletu a klávesnice, tá sa však nenaplnila.

Zdroj: vlastný

Čo sa týka „pántu“, tak ten bez toho aby ste ho napojili na samotný displej nepootočíte. Inými slovami, nemusíte sa báť, že vám za mesiac bude tablet/displej „lietať“.

Konektivita zariadenia

Z hľadiska konektivity nechýba v podstate nič čo by nebolo aj na PC. Na samotnem tele nájdeme výbavu v podobe USB Type – C portu, slotu pre pamäťovú kartu s podporou až do 256GB, Micro USB slot, Micro HDMI, Jack pre slúchadla a dock pre klávesnicu, ktorá obsahuje 2x USB port.

Zdroj: vlastný

Batéria býva častokrát problémová

Z hľadiska výdrže batérie tablet hodnotíme ako priemerný. Na jedno nabitie aktívneho pouažívania (správa FB kanálu, písanie článkov, pozeranie filmov,…) nám vydržal zhruba 4,5 hodiny. Výrobca pritom sľubuje výdrž až do 8 hodín, ale tento výkon dosiahnete pravdepodobne len v prípadoch neaktívneho používania, nanajvýš práce s Wordom.  Na druhej strane treba povedať, že zariadenie dispnuje USB Type – C portom, teda nabíjania nie je otázkou celého doobedia, ale do hodiny a pol bezproblémovo nabijete celú kapacitu batérie (6600mAh). Čo sa týka kvality zvuku, tak výrobca umiestnil reproduktor v bočnej lište zariadenia. Tá  nedosahuje kvalitu externých reproduktorov, ale plnohodnotne postačí na pozeranie filmov či na prehrávanie hudby. Ak však očakávate od zariadenia, že si na chate z neho pustíte hudbu a budete okolo nej „tancovať“, na to hneď potom môžete zabudnúť.

Záver

Tablet spolu s klávesnicou v cenovej kategórii do 200€ spolu so všetkými poplatkami a doručením až do vašich dverí hodnotíme veľmi pozitívne. V podstate splnil všetko čo sme od neho očakávali, základnú prácu s PC – kancelársky balíček office, pozeranie filmov vo FULL HD kvalite a navyše si poradil aj s hrami, ktoré sú momentálne dostupné vo Windows Store (nie však s tými najnáročnejšími). Preto ak uvažujete o kúpe tabletu  a v peňaženke nemáte zbytočných 500 – 600€, tak toto zariadenia vám s čistým svedomím môžeme odporúčiť. Mimochodom pri kúpe nezabudnite zvoliť dopravu cez EU Express, vďaka ktorej sa vyhnete dodatočným poplatkom ako je CLO či DPH alebo si môžete tablet objednať priamo z EÚ skladov (sklady G-W-číslo).

CHUWI Hi10 Pro 2 in 1 Ultrabook nájdeš tu

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Komentáre

  1. poslali sme e-maila, ale je mozne ze Vam to ani nezastavia. a ak hej tak sme Vam poslali tip ako menej platit 🙂

Pridaj komentár

Close
Close