Novinky

Windows 10 rastie. Nájdete ho už takmer na každom 10 PC

Najnovšie štatistiky spoločnosti Net Application, ktorá monitoruje desiatky tisíc stránok, hovoria že trhový podiel operačného systému Windows 10 počas decembra rástol tempom 9,96 %, čo je mimochodom zatiaľ najrýchlejší nárast Windowsu 10 od jeho oficiálneho uvedenia na trhu.

Pre porovnanie, od oficiálneho uvedenia Windows 10 na trh v septembri rástol prvý mesiac tempom 6,63 %, v októbri tempom 7,94 % a v novembri 9 % tempom.

Ďalej, štatistiky Net Application hovoria, že najpoužívanejším operačným systémom je Windows 7 s 56,65 % podielom na trhu, druhým najrozšírenejším operačným systémom je zase Windows XP s 10,58 % podielom na trhu, ktorého tesne sleduje Windows 8.1 s 10,30 % trhovým podielom.

Máte aj vy vo svojom počítači Windows 10?

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu