NovinkyWindows 10

Windows 10 môže byť posledným systémom od Microsoftu

Jerry Nixon výkonný riaditeľ vývoja Microsoftu pre spravodajský portál BBC naznačil, že spoločnosť chystá revolúciu v spôsobe ako predáva a označuje jeho najznámejší produkt „Windows“. S vysokou pravdepodobnosťou Microsoft síce bude pokračovať v označení operačného systému  ako Windows, ale už nebude vytvárať „veľké“ verzie, ktoré zvyčajne dostali prívlastok v podobe roku, v ktorom boli vydané (napr. 95, 98,…).

Microsoft sa chystá totiž svoj systém aktualizovať priebežne a podľa slov Nixona „Windows budeme doručovať ako službu“ ďalej dodal „A tá bude prinášať nové inovácie či aktualizácie priebežne. Očakávame tak pre Windows dlhú budúcnosť.“

Otázkou teraz zostáva ako Microsoft bude presviedčať ľudí aby si aktualizovalo ich systém na pravidelnej báze a hlavne ako si jeho zákazníci zvyknú na túto zmenu. Na druhej strane, ale treba dodať, že zmena tejto politiky Microsoftu určite poteší mnohých vývojárov, ktorí vďaka  nej budú v podstate vyvíjať aplikácie, ako aj hry pre „jeden“ operačný systém.

Aký je váš názor na zmenu tejto obchodnej politiky Microsoftu?

TIP  Spoločnosť OnePlus sa chystá vrhnúť do boja v segmente chytrých TV. Podarí sa im podľa vás uspieť?
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu