NovinkyWindows 10 Mobile

Windows 10 Mobile už neobdrží nové funkcie, potvrdil to aj Joe Belfiore

Korporatívny vice prezident skupiny operačných systémov v Microsofte, Joe Belfiore, včera potvrdil to, čo zrejme nechcel počuť žiadny používateľ Windows smartfónu. Operačný systém Windows 10 Mobile už neobdrží veľké aktualizácie a nové funkcie, spoločnosť sa bude zameriavať už iba na podnikové funkcie. Mobilná platforma už nieje pre Microsoft prioritou.

V sérií Tweetov Joe Belfiore objasnil, prečo už nieje mobilná platforma prioritou pre Microsoft a čo majú používatelia v budúcnosti očakávať. V odpovediach, ktoré dostal od fanúšikov, sme sa dozvedeli napríklad aj to, prečo začal používať Android a ako to so samotnou mobilnou platformou vyzerá.

V prvom Tweete prišla rana pre všetkých Windows Mobile fanúšikov. Mobilná platforma už viac neobdrží nové veľké aktualizácie a nové funkcie. Spoločnosť sa už bude zameriavať iba na bezpečnostné aktualizácie a odstránenia chýb v systéme. Budovanie nových funkcií a hardvéru pre Windows Mobile už nieje pre Microsoft prioritou. Joe následne objasnil problém samotného nedostatku aplikácií pre mobilnú platformu. Podľa neho je nedostatok aplikácií spôsobený najmä nízkym počtom používateľov (momentálne). Developeri kvôli tomu nechcú do aplikácií investovať, aj keď ich Microsoft pomáha pri vývoji aplikácií, či im dokonca poskytuje finančné prostriedky. Developeri jednoducho nemajú o mobilnú Windows platformu záujem a nevidia v nej potenciál.

V jednom z posledných Tweetov na jeho profile sme našli odpoveď nato, prečo aj on vymenil Windows smartfón za konkurenčný iPhone a neskôr Android. Vyzerá to tak, že najväčším lákadlom na zmenu bola práve rozmanitosť aplikácií a hardvéru s konkurenčnými operačnými systémami (hlavne Android).

Na sociálnej sieti Joe Belfioreho sa spustila aj vlna kritiky od používateľov mobilnej Windows platformy. V odpovediach na jeho Tweety sa nachádza množstvo komentárov o tom, že sa nikto nemôže čudovať developerom, ktorí nechcú investovať do mobilnej platformy, ktorá nemá schopné vedenie. To, či je vedenie v Microsofte schopné viesť spoločnosť dobrým smerom, necháme len na Vás, no nám iba zostáva skonštatovať, že jedinou nádejou pre zachránenie miesta Microsoftu na trhu so smartfónmi, je zrejme očakávaný Surface Phone a operačný systém Windows Core OS.

Zdroj: windowscentral.com

Tagy

Komentáre

  1. Tak doufám, že je to jenom flám a čo skoro to změní.
    A nebo se musíme spojit o záchranu Windows 10 mobile, protože taky nechci Androidek a předražený Apple.

  2. Presedlal som pred vyše 2 rokmi na windows mobile a o niečo neskôr som kúpil Lumiu 950XL. Vôbec to vtedy nebol lacný špás ( cena sa pohybovala okolo 600-700€) a nerozumel som toho času tomu, že prečo ľudia na túto platformu tak zanevreli. Tento telefón aj systém mi vyhovoval, ale teraz už naozaj cítiť, že tu chýba podpora.. Aplikácie majú kopec chýb, aj na samotnom systéme sa objavujú nejaké muchy a nikto s tym nič nerobí. Bohužiaľ musím uznať, že už to naozaj umiera ? Škoda Lebo na android som zase zanevrel ja, takže keď mi zomrie aj tento phone, bude to pre mňa veľká dilema. Budem nútený ísť asi po jabľčku a siahnuť opäť hlboko do vrecka, alebo čakať na SurfacePhone ? Kto vie možno prekvapia. Ťažko povedať, veľku šancu tomu už nedávam.

  3. Ked aj by predstavili surfacephone tak budem veľmi zveday ako obsadia trh a ci namotajú vyvojarov ktorý museli nieraz prepisovať aplikacie.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu