NovinkyWindows 10

Windows 10 laptopy s procesorom Snapdragon 845 prídu až v druhej polovici roku 2018

Najnovší procesor Snapdragon 845 z výrobne Qualcommu bol predstavený len pred necelým týždňom. Pred pár dňami sme Vám priniesli sumár tých najpodstatnejších vylepšení a zmien, ktorých sa vďaka tomuto procesoru dočkáme, teda hlavne v svete smartfónov. Najnovší ARM procesor neprinesie ovocie iba do sveta smartfónov, ale v budúcnosti bude súčasťou aj Windows 10 laptopov.

Always-On laptopy s najnovším Snapdragonom až budúce leto

Prvé laptopy s operačným systémom Windows 10 a procesorom Snapdragon 835 boli predstavené len nedávno. HP Envy X2 a ASUS NovaGo prídu na trh už v prvom kvartály roku 2018 a mnoho ľudí zostalo zarazených, prečo sa OEM partneri Microsoftu nerozhodli rovno implementovať novší procesor Snapdragon 845, ktorý bude v tomto istom období uvedený do predaja. Samozrejme, budúcoročné modely najnovších Always-On laptopov budú vybavené procesorom Snapdragon 845, no ich vývoj bude trvať o čosi dlhšie. Odpoveď je celkom jednoduchá a logická. Celá technológia Windows 10 na bola postavená na emulácii x86 na ARM procesor, v tomto prípade Snapdragon 835. Všetci fanúšikovia Microsoftu a naši dlhodobejší čitatelia vedia, že projekt Windows 10 na ARM sa s Microsoftom tiahne už dlhšiu dobu. Implementácia na nový procesor by zabrala ďalšie mesiace a prvých Always-On laptopov by sme sa dočkali až v lete 2018.

Informácie o tom, že sa prvé Always-On laptopy s Windows 10 a procesorom Snapdragon 845 objavia už budúce leto, sa objavili na stránke Fudzilla.com. Najnovší procesor uvidíme najprv na smartfónoch a neskôr sa dostane do novej generácie laptopov, či už od HP, ASUS, alebo dokonca aj Lenova. A prečo to laptopom bude trvať o čosi dlhšie ako smartfónom? Na túto otázku si dokáže určite odpovedať každý sám, pretože všetci dobre vieme, ako je Microsoft v „mobilnom“ svete spomalený a ako dlho trval vývoj napríklad takého Windows RT.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Microsoft)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu