Windows 10Zaujímavosti

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7 pre domáce využitie. Hovorí to najnovší bezpečnostný report

Microsoft dlhodobo hovorí, že Windows 10 je najzabezpečenejším operačným systémom spomedzi ostatných verzií Windowsu.  S rovnakým konštatovaním prichádzajú aj viaceré bezpečnostné spoločnosti, avšak ktorých doterajšie porovnania nehovorili o konkrétnych číslach, výsledkom ich skúmania bola vždy odpoveď „je lepší“ alebo „nie, nie je lepší“.

Najnovšie bezpečnostná spoločnosť Webroot prišla s reportom, v ktorom porovnávala bezpečnosť jednotlivých verzií systému Windows. Primárne však pre bežného používateľa je najzaujímavejšie porovnanie Windowsu 10 a Windows 7, ktoré sú najrozšírenejšie a defakto pokrývajú v sumáre väčšinu trhu.

Windows 10 je bezpečnejší ako Windows 7

„Výskyt škodlivého softvéru na nepodnikateľské zariadenie na konci roka 2017 bol 07 pre operačný systém Windows 10, v porovnaní s verziou Windows 7 kde to bolo 16 a pre Windows XP to bolo 17. Rovnako ako u podnikových zariadení je systém Windows 10 viac ako dvojnásobne bezpečnejší ako systém Windows 7 pre domáce zariadenia. Objem malware na jedno zariadenie zostal konštantný počas roku 2017, v priemere 55 súborov na jedno zariadenie.“, píše sa v reporte od  Webroot.

Inými slovami report hovorí o tom, že Windows 10 je viac ako dvakrát tak bezpečný ako Windows 7. Dobrým príkladom lepšieho zabezpečenia systému Windows 10 je napríklad jeden z najväčších masových útokov na používateľov Windowsu vôbec – WannaCry, ktorý defakto Windows 10 zariadenia takmer vôbec nezasiahol.  Akú verziu Windowsu používate vo svojom počítači vy?

TIP  Prvým turistom, ktorého vyšle SpaceX do vesmíru je Yusaku Maezawa! PS: nepoletí sám

Zdroj: Webroot

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu