NovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

Windows 10 Fall Creators Update príde už 17. októbra! Mala by zavítať v rovnakom termíne aj na smartfóny

Je to oficiálne! Microsoft na včerajšej konferencií IFA 2017 v Berlíne oznámil dátum príchodu už dlho očakávanej aktualizácie Fall Creators Update pre Windows 10 zariadenia. Aktualizácia na desktopovú verziu Windowsu zavíta už 17. októbra.

Už vo viacerých článkoch sme spomínali nové funkcie, ktoré do operačného systému Windows 10 prídu s touto aktualizáciou. Hlavnou funkciou, ktorú aktualizácia prinesie je Windows Mixed Reality. Microsoft vďaka novej funkcií a technológií umožní používať virtuálnu/zmiešanú realitu aj na počítačoch s integrovaným grafickým čipom. S najnovšími headsetmi od spoločností ako sú Acer, Asus, Dell, Hp alebo Lenovo sa latka pre bežných používateľov ešte zníži a zážitok z virtuálnej reality nebude až tak raritou ako doteraz. Počítače s integrovanou grafikou si budú môcť vychutnať zážitok z virtuálnej reality na 60 snímkoch za sekundu. Pokiaľ máte počítač s lepšou grafickou kartou, virtuálna realita Vás poteší príjemnými 90 snímkami za sekundu. Windows Mixed Reality s lacnejšími headsetmi tým pádom bude veľmi silným konkurentom headsetov ako Oculus alebo HTC VR.

Novinkou bude aj príchod ďalších Fluent Design prvkov do systému. Viacerých používateľov taktiež poteší príchod OneDrive Files On-Demand, vylepšenia vo Windows Ink, vylepšená aplikácia Fotografie s funkciou Story Remix, vylepšený Windows Defender a Eye Control. Samozrejme, v systéme bude množstvo ďalších menších zmien, či už v nastaveniach ale možnostiach a ďalších menej podstatných funkciách.

Pre potešenie hráčov si Microsoft pripravil vylepšenie funkcie Game Mode. Ten prejde výraznou zmenou a má priniesť ešte vyšší výkon pri hraní hier. “Po zapnutí funkcie Game Mode môžete naozaj využívať plný výkon počítača, presne tak ako je to pri herných konzolách Xbox.”

Ako už bolo vyššie spomenuté, aktualizácia bude dostupná už od 17 októbra, no zrejme príde vo viacerých vlnách. Aktualizácia bude najskôr dostupná na novších zariadeniach a následne bude posunutá aj pre tie staršie, pre lepšie získanie spätnej väzby, hlavne ohľadom výkonu novej aktualizácie. Windows 10 Mobile túto aktualizáciu taktiež obdrží, no veľa nových funkcií zrejme neprinesie. Aktualizácia by na smartfóny mala prísť zrejme v rovnakom čase ako na počítače.

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?

Zdroj: Windows Blog

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu