Windows 10

Windows 10 aj naďalej rastie. Paradoxne úspešný mesiac mal aj Windows 7. Akú verziu Windowsu používate Vy?

S prvo týždňovým začiatkom mesiaca vychádzajú aj viaceré štatistické reporty a tento mesiac nie je žiadnou výnimkou.

Najnovší report z Netmarketshare hovorí, že Windows 10 aj naďalej úspešne rastie. Aktuálne ho nájdeme nainštalovaný na 35% zariadení. Paradoxom je, že okrem toho, že rástol Windows 10 tak sa darilo aj Windowsu 7, ktorý aktuálne nájdeme na 43% zariadení.  Na opačnom konci skončili Windows 8.1 a Windows XP, ktoré zaznamenali pokles.

Podrobné štatistiky nájdete na zdrojovom odkaze. Mimochodom, Microsoft minulý mesiac zaznamenal ďalší úspech a to v podobe prekročenia 250 miliónovej hranice inštalácií poslednej veľkej aktualizácie pre Windows 10 (Spring Creators Update).

Zdroj: netmarketshare.com, úvodný obrázok: Youtube (SkuezTech)

TIP  Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu