Novinky

Windows 10 64-bit je voľbou číslo 1 pre hráčov

Počítačovi hráči prehovorili. Windows 10 64-bitová verzia sa rýchlo stala voľbou čislo jeden pre počítačových hráčov.

Náznaky tohto trendu existovali už skôr, keďže Steam pravidelne zbiera štatistiky o počitačových hráčoch. Už vopred sa predpokladalo, že Windows 10 sa na Steame stane najpoužívanejším operačným systémom tento alebo budúci mesiac.

U PC hráčov je nástup Windows 10 najrýchlejší spomedzi všetkých ostatným skupín. Ako môžete vidieť na tomto linku, tak Windowsu 10 trvalo iba 8 mesiacov, kým predbehol Windows 7 u PC hráčov.

gamers

Windows 7 64-bit bol u uživateľov Steamu veľmi dlho voľbou číslo jeden, ale posledný mesiac spadol jeho podiel o 1.22% na 32.99%, a teda stratil prvenstvo pred Windows 10. Windows 64-bit zase narástol posledný mesiac o 2.96% a stal sa jedničkou s celkovým trhovým podielom na Steame s 36.97%.

Windows 8.1 64-bit taktiež stráca podiel. Len posledný mesiac prišiel o 0.31% na celkových 12.93%.

Ak ale započítame Windows 7 obidve verzie (64 a 32 bit), tak stále si Windows 7 udržuje prvenstvo. Očakáva sa ale, že v najbližšej dobe o toto prvenstvo príde.

Vyzerá to tak, že taktika Microsoftu o exkluzivite DirectX12 na Windows 10 sa začína vyplácať. Teda pokiaľ ide o PC hráčov.

 

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu