Novinky

Ďalšia generácia bezdrôtových sietí sa bude volať WiFi 6

Nie všetky WiFi siete sú rovnaké. Ponúkajú rôzne úrovne zabezpečenia, rýchlosti a podobne a vyznať sa medzi nimi je pre mnohých náročnou úlohou.

Veď posúďte sami, viete aký je rozdiel medzi 802.11n a 802.11ac, alebo ktorý z nich je novší? Nemusíte sa hanbiť, ani my sme to netušili pred písaním tohto príspevku, ktorý štandard z spomínaných WiFi je novší ako aj to, ktorý je výkonnejšú. A práve preto WiFi Aliancia chce zjednodušiť rozoznávanie jednotlivých štandardov WiFi.

Nový štandard WiFi by mal niesť už číselné označenie, v tomto prípade to bude konkrétne číslo 6. Označenie je navrhnuté tak, aby ako prevádzkovatelia, výrobcovia zariadení, ale aj samotný používatelia dokázali ľahšie pochopiť prítomnosť jednotlivých funkcionalít a vlastností.

Zároveň WiFi aliancia predpokladá, že tento spôsob označovania sa zavedie už aj na existujúce WiFi štandardy. Výsledkom by malo byť, že používatelia jednoduchšie rozoznajú či ich WiFi je dobré alebo zlé.

Mimochodom, aby sme sa vrátili k otázke v úvode, tak WiFi štandard 802.11ac je novším. V prípade číselného označenia by sa jednalo o „WiFi 5“.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu