Windows aplikácie

WhatsApp zavádza v krajinách Európskej únie vekové obmedzenie. Používať ho budú môcť iba ľudia starší ako 16 rokov

Populárna aplikácia WhatsApp prejde v najbližších týždňoch veľkou zmenou svojich zmluvných podmienok. Hlavným bodom je zvýšenie spodnej hranice veku používateľov, ktorá sa vďaka novému nariadeniu zvýši z pôvodných 13 na 16 rokov. Tieto zmeny sa avšak týkajú iba ak používateľ používa aplikáciu WhatsApp v krajinách Európskej únie.

Nové nariadenie príde do platnosti už v máji

Nové zmeny v zmluvných podmienkach prichádzajú s príchodom nového nariadenia GDPR (Všeobecné nariadenie o ochrane údajov), ktoré spoločnosť Facebook musí v krajinách Európskej únie uviesť do platnosti už budúci mesiac. V zmenených používateľských podmienkach sa píše: “Pokiaľ žijete v členskom štáte Európskej únie, musíte mať najmenej 16 rokov, aby ste mohli využívať naše služby, alebo vek potrebný na používanie našich služieb vo vašej krajine. Ak žijete v akejkoľvek inej krajine, s výnimkou európskeho regiónu, musíte mať najmenej 13 rokov, aby ste mohli využívať naše služby, alebo vek, ktorý je požadovaný na využívanie našich služieb vo vašej krajine. Pokiaľ ste ešte nedovŕšili potrebný vek na odsúhlasenie našich zmluvných podmienok, musí tak vykonať váš rodič alebo opatrovník, ktorý môže odsúhlasiť zmluvné podmienky vo vašom mene. “

Zmenou podmienok sa aj tak nič nevyrieši

WhatsApp na svojich stránkach nijako nedefinoval spôsob, akým si chce vek svojich používateľov overiť. Ako už poznáme mnoho internetových služieb, stránok a aplikácií, určite sa nebude jednať o žiadne striktné nariadenie ale len o ďalší nezmyselný bod v zmluvných podmienkach, ktoré aj tak každý používateľ odsúhlasí bez toho, aby si ich vôbec prečítal.

TIP  EÚ schválila kontroverznú smernicu o autorských právach. Tá zavádza pojmy ako Link Tax a Filtering Upload. Čo to teda je?

WhatsApp Desktop
WhatsApp Desktop
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu