Windows 10Windows 10 Mobile

Vývojári môžu po novom zverejňovať svoje PWA aplikácie v Microsoft Store

PWA (Progressive Web Apps) sú v skratke webové aplikácie využívajúce všetky výhody aplikácií a zároveň s plným dosahom na internet. Ešte jednoduhšie povedané, sú to webstránky, ktoré sú sprostredkované pomocou aplikácií. Vďaka tomu môžu webstránky vyťažiť z operačného systému jeho užitočné vlastnosti ako napríklad práca offline alebo možnosť posielať push notifikácie.

Microsoft vývojárom konečne sprístupnil potrebné vývojárske prostredie

Zopár PWA aplikácií sa už v dnešnej dobe nachádza v obchode Microsoft Store, no jedná sa iba o aplikácie publikované priamo spoločnosťou Microsoft. Redmondský gigant donedávna nesprístupnil potrebné vývojárske prostredie, vďaka ktorému by dokázali vývojári do obchodu pridávať vlastné PWA aplikácie. Situácia sa ale konečne vylepšila a Microsoft vývojárom konečne sprístupnil Windows Dev Center.

Windows Dev Center a jeho funkcie v skratke

V tomto vývojárskom prostredí tak má autor aplikácie možnosť meniť jej vzhľad, odpovedať na komentáre alebo hodnotenia, sledovať informácie o behu aplikácie ako aj podrobnosti o zlyhaniach. Nedávno dokonca pribudli vo Windows Dev Center ďalšie vylepšenia týkajúce sa dvoch základných podkategórií. V podpore pre správny chod aplikácie sa objavili možnosti na sledovanie crash dát prostredníctvom percentuálne zoradeného stacku s chybami alebo informácie o užívateľoch, ktorý zatiaľ žiadnu chybu nezaznamenali. Druhá podkategória sa týka zobrazenia v samotnom Microsoft Store, presnejšie sa jedná o jednoduchšie narábanie s textom a obrázkami, ktoré sa majú zobraziť pri náhľade aplikácie.

Vďaka týmto vylepšeniam sa v blízkej budúcnosti môžme tešiť na to, že sa v obchode Microsoft Store objaví obrovské množstvo nových PWA aplikácií, ktoré si časom určite nájdu svoje využitie a fanúšikov.

TIP  Aké funkcie a aplikácie zmiznú z Windowsu 10 po aktualizácii October 2018 Update?

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok: vlastný

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu