AplikácieWindows 10

Vyskúšali sme prémiový software na obnovu dát – EaseUS Data Recovery Wizard. Ponúka desiatky funkcií

Stalo sa Vám niekedy, že ste si omylom vymazali dôležité dáta? Boli ste celý bez seba a od jedu Vás išlo roztrhnúť? Zmierili ste sa s tým, že tie dáta už nikdy neuvidíte? Máme tu pre Vás riešenie.

Bojovník za stratené dáta – EaseUS Data Recovery Wizard

Do našich rúk sa nám dnes dostala doteraz neznáma, no naozaj užitočná utilitka. Jej názov je EaseUS Data Recovery Wizard.

Je to program na jednoduchú obnovu stratených dát. Dokáže zachrániť dáta od vymazania, formátovania, straty oddielu disku, problémového chodu operačného systému a mnohých ďalších príčin straty dát. Taktiež pomohol pri obnovovaní zašifrovaných dát rôznymi ransomware ako WannaCry a Petya.

Obnovovanie „omylom“ vymazaných dát

So stiahnutím samotnej aplikácie človek nemôže mať problémy. Stránka je pekná a prehľadná. Po stiahnutí inštalačného súboru dostanete možnosť voľby jazyka. Nenájdete tu však ani slovenčinu, ani češtinu. Toto môže byť pre niekoho mínusom.

Zdroj: vlastný

Ďalej sa dostanete do možnosti, kedy si budete musieť vybrať umiestnenie. Zatiaľ si možno hovoríte: „Veď to je klasická inštalácia…“ – Nie tak celkom. Pamätajte na to, že program nesmiete nainštalovať na úložisko, v ktorom chcete obnoviť stratené údaje!

Zdroj: vlastný

Pokiaľ sa Vám aplikácia zapáči, určite zvažujte jej kúpu. Garantujeme Vám, že to je určite dobrá investícia do bezpečnosti. Jednoznačne nebudete ľutovať..

Zdroj: vlastný

Na recenziu sme využili naše testovacie USB.

Zdroj: vlastný

Ako môžete vidieť. Na USB sa nachádza množstvo rozličných súborov, zložiek a podobne. Tak teda poďme na to. Kompletne sme vymazali USB a uistili sme sa, že sa nič nenachádza v koši.

Zdroj: vlastný

Pri spustení aplikácie sa otvorí prehľadné. Zobrazia sa Vám všetky vaše zapojené úložiska, z ktorých si môžete vybrať to, kde ste stratili dáta. Pamätajte, ako prevencia pred stratou ďalších údajov sa odporúča, aby ste vybrali iné, než kde je nainštalovaná aplikácia.

Zdroj: vlastný

Po dokončení sme ostali milo prekvapení. Našlo nám to aj súbory, ktoré sme vymazali už pred vyše rokom. Komplexne prehľadávanie deep scan-om odhalilo ešte viac. Konkrétne až o 10 GB viac, ako nám odhalil quick scan.

Zdroj: vlastný

Vybrali sme si tak súbory, ktoré chceme obnoviť a klikli sme na recover. Voilà, po chvíľke strpenia sme mali dostupné všetky naše súbory. A čo viac? Dokonca ja tie, ktoré sme už dávno nemali.

Zdroj: vlastný

Záver..

Našu skúsenosť hodnotíme kladne. Všetko, čo potrebujete ohľadom obnovovania nájdete na jednom mieste. EaseUS dokonca ponúka možnosť  obnovovania dát aj pre mobilné zariadenia. Hoci sa cena za licenciu pohybuje na vyššej sume, konkrétne 101€, určite dostanete aj to, čo si zaplatíte. Na druhej strane dostupná je aj free verzia, ktorá ponúka bohaté možnosti. My sme sa dostali k súborom, ktoré v nás vyvolali radosť a vyčarili nám úsmev na tvári. To nezmenil ani fakt, že samotná obnova trvala necelých 40 minút. Avšak, dĺžka skenovania a obnovovania závisí od rýchlosti a typu úložiska. Aplikácia však splnila všetko, čo sa od nej očakávalo. Jednoducho, stojí za vyskúšanie.

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close