NovinkyWindows 10Zariadenia

Do výroby nových Always On laptopov s Windows 10 na ARM sa zapájajú aj spoločnosti Xiaomi a Samsung

O Always On laptopoch sa v posledných pár dňoch rozpráva naozaj veľa. Do využitia novej technológie sa ako prví odvážili vstúpiť spoločnosti HP a Acer, ktorých prvé Always On laptopy s operačným systémom Windows 10 a procesorom Snapdragon 835 uvidíme už začiatkom budúceho roku. V našom poslednom článku sa objavili aj zmienky o pripravovanom Always On laptope od spoločnosti Lenovo, ktorý bude podľa zatiaľ dostupných informácií predstavený na blížiacej sa konferencii CES 2018 v januári. V budúcom roku ale uvidíme ďalšie laptopy poháňané ARM procesormi, ktoré by mali prísť od spoločností Samsung a Xiaomi.

Zdroj: trustedreviews.com

Nahradia laptopy postavené na ARM technológii dnešné 2v1 laptopy?

Samsung len deň dozadu predstavil nové ultrabooky z rady Notebook 9 a na trh by mali prísť začiatkom roka 2018. Vyzerá to tak, že Samsung chce bojovať na dvoch frontoch zároveň a púšťa sa do výroby laptopu s ARM procesorom, pravdepodobne Snapdragonom 845. Podobne je na tom aj spoločnosť Xiaomi, ktorá tento rok zožala naozaj veľký úspech svojimi novými laptopmi, ktoré najmä v Číne nahradili výrobky od spoločnosti Apple. Čínsky Xiaomi aj kórejský Samsung nechce nechať niečo na náhodu a plánujú preraziť aj vo svete Always On laptopov, ktoré by mali prísť do obchodov už behom druhej polovice roku 2018. Ale nebude trh týmito laptopmi preplnený? Windows 10 na ARM je celkom nová záležitosť a podľa prvých ohlasov, nie je žiadnym trhákom. Samozrejme, svoje výhody hlavne v oblasti spotreby elektrickej energie sú opodstatnené, no práca bude na v podstate mobilných procesoroch určite limitovaná. V Amerike a Ázií si svojich priaznivcov určite nájdu, no v Európe veľký úspech zrejme nemôžeme očakávať. 

Ceny Always On laptopov by mali byť v Európe omnoho vyššie ako v zahraničí

Zoberme si napríklad taký Asus NovaGO. Predstavený bol len pred pár dňami a jeho cenovka je pre USA nastavená na 599 dolárov. Laptop je vybavený 13,3-palcovým displejom, 4 GB RAM, 64 GB SSD úložiskom a najmä procesorom Snapdragon 835. Jeho drahšia verzia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom vyjde na 799 dolárov, no ich cena v Európe bude zrejme o dosť vyššia. Cenovka vyššieho modelu by na európskom trhu mala byť až na hranici 1000 eur a dovolíme si povedať, že to je za laptop s mobilným procesorom naozaj dosť veľká pálka. Treba si uvedomiť, že ďalšie generácie týchto laptopov a prvé modely od Lenova, Samsungu a Xiaomi, budú zrejme vybavené oveľa modernejším procesorom Snapdragon 845 a tým pádom môže byť ich cena ešte o čosi vyššia.

Zdroj: Microsoft

Aký máte názor na Windows 10 na ARM laptopy Vy? Myslíte si, že si nájdu svojich priaznivcov?

Zdroj: windowslatest.com

Tagy

Jeden komentár

  1. Cim viac bude vyrobcov tým nižšiu cenu budú tlačiť. Hlavne xiaomi dokaze cenu ponuknut pekne nizko

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu