Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Výrobca Wileyfox to má zrátané. Pár mesiacov po začatí predaja nového Windows smartfónu hlási finančné problémy

Zdroj: Twitter

Pamätáte si ešte na výrobcu Wileyfox, ktorý nám len pred pár mesiacmi predstavil “novú nádej” pre fanúšikov mobilného Windowsu? Smartfón Wileyfox Pro mal trh s Windows smartfónmi čiastočne oživiť, no nikto neveril v jeho úspech. Mobilná Windows platforma už bola v tom čase dávno pochovaná a tým pádom takmer nikto nevidel v novom smartfóne s operačným systémom Windows 10 Mobile potenciál. Po čase sa našlo zopár optimistov, ktorí si nový smartfón od tohto výrobcu zakúpili, no moc sa ich zrejme nenašlo. Budúcnosť smartfónu Wileyfox Pro je naozaj nejasná, smartfón zrejme čoskoro stratí podporu a spoločnosť hlási vážne finančné problémy, za ktorými ale nestojí iba neúspech smartfónu Wileyfox Pro.

O problémoch najprv informoval zamestnanec spoločnosti

Zamestnanec spoločnosti Wileyfox sa s touto správou podelil na známom internetovom fóre Reddit. V jeho komentári spomenul, že spoločnosť zažíva silné finančné problémy a budúcnosť Windows smartfónu je naozaj nejasná. Wileyfox bola jedna z mála spoločností, ktoré v poslednom roku investovali do platformy Windows Mobile, no práve kvôli tomuto kroku, spoločnosť zvažuje úplný krach a zrušenie podpory smartfónu Wileyfox Pro.

“Spoločnosť Wileyfox Europe Limited je v správe. Andrew Andronikou a Andrew Hosking sú menovaní spoločnými správcami a konajú spoločne a prísne bez osobnej zodpovednosti, “ uviedol inžinier Jack na Reddite. Spoločnosť tieto správy neskôr oficiálne interpretovala vo vyhlásení.

Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Wileyfox

“Účelom administratívy je reštrukturalizácia skupiny Wileyfox, zníženie jej nákladnej základne v Európe a zabezpečenie jej dlhodobej budúcnosti na všetkých trhoch, v ktorých pôsobí. Bohužiaľ, v dôsledku toho bolo v WFE nevyhnutné určité prepúšťanie a skupina Wileyfox spolupracuje so zainteresovanými stranami, aby získala podporu potrebnú na hľadanie alternatívneho zamestnania, “ uviedla spoločnosť.

Samozrejme, spoločnosť mala kopu investorov, tým pádom ju nezloží jeden nevydarený smartfón. Hlavným problémom finančných ťažkostí Wileyfoxu je nedávny bankrot ruskej banky Promsvyazbank, ktorá bola hlavným investorom tohto výrobcu smartfónov. Spoločnosť Wileyfox už ale pracuje na oživení podniku, aby čo najskôr mohla zabezpečiť aktualizácie pre jej smartfóny.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Twitter)

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu