Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Do vyhľadávača Bing sa dostala nová zaujímavá funkcia. Uvidíme ju časom aj vo vyhľadávači Google?

Zdroj: vlastný

Internetový vyhľadávač Bing v poslednej dobe zaznamenal menší nárast, no v počte aktívnych používateľov stále oproti konkurencii zaostáva. Jeho najväčšou slabinou je zrejme o niečo odlišný algoritmus oproti tomu, ktorý využíva najpopulárnejší vyhľadávač Google. Svoje dominantné postavenie si stále v niektorých krajinách udržal a hlavne v USA sa považuje za silného konkurenta pre Google. Napriek jeho nedostatkom, ho Microsoft stále vybavuje novými funkciami a práve včera sa do vyhľadávača Bing dostala jedna zaujímavá novinka.

Integrácia Facebook Messengeru priamo vo vyhľadávači

V prehliadači Bing zrejme narazíte na priamy odkaz pre odoslanie správy prostredníctvom Facebook Messengeru. Táto ponuka sa najčastejšie zobrazuje hlavne pri vyhľadávaní rôznych spoločností/ firiem. Pod logom spoločnosti a krátkym popisom, nájdete novú položku “Chat online na Messengeri”, ktorá vás presmeruje do Messengeru a spojí Vás priamo so zástupcami vyhľadávanej spoločnosti.

Zdroj: mspoweruser.com

Facebook už dlhšiu dobu rozširuje možnosti Messengeru a stále viac a viac sa využíva pri komunikácií so zákazníkmi. Spoločnosti často využívajú chatovacích botov pre spracovávanie spätnej väzby alebo pri odpovedaní na základné otázky zákazníkov. Spoločnosť sa touto cestou snaží vytvoriť jeden z najlepších a hlavne najvyužívanejších nástrojov pre odosielanie spätnej väzby a podobné kroky Messengeru určite nahrávajú do kariet.

Príde s podobnou funkciou aj Google?

Podobnú funkciu môžeme vo vyhľadávači Google očakávať už čoskoro. Informácie o jej príchode síce ešte potvrdené neboli, no integrácia Messengeru vo vyhľadávači je naozaj využiteľná a Google ho časom určite taktiež zaintegruje priamo do výsledkov vyhľadávania. Google určite nebude chcieť zaostávať za jeho “slabým” konkurentom a po dlhšej dobe sa stane práve to, že Google bude musieť túto funkciu od Bingu nenápadne okopírovať, keďže zväčša to je práve Bing, ktorý zaujímavé funkcie a novinky kopíruje a vkladá ich do svojho vyhľadávania. Všetci dobre vieme, že Bing v poslednej dobe prešiel “zaujímavými” zmenami, vďaka ktorým sa stále čoraz viac podobá na konkurenciu.

TIP  Nedávno predstavené reproduktory od Xiaomi sú v predaji! PS: Toto je prvý kupón

Zdroj: mspoweruser.com

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu