Windows 10

Vyberáme pre vás 3 funkcie, na ktoré sa môžeme tešiť v ďalšej veľkej aktualizácii pre Windows 10

Môže byť celkom náročne pre bežného čitateľa sledovať novinky, ktoré by sa mali postupom času objavovať vo Windows 10. A práve preto sme sa rozhodli vám priniesť sériu článkov, v ktorých vám budeme prinášať výber jednotlivých funkcií, ktoré ocení väčšina používateľov. Dnes sme si vybrali pre vás 3 funkcie, ktoré môžeme očakávať príchodom ďalšej veľkej aktualizácie Redstone 5.

Windows Sets

Windows Sets je zaujímavou funkciou, na ktorej aktuálne spoločnosť Microsoft pracuje. Malo by sa jednať o prinesenie okien aj do rozhrania jednotlivých aplikácií. Takto je tomu napríklad v internetových prehliadačoch, kde môžeme súčasne pracovať s viacerými oknami. V tomto prípade však jednotlivé okná rôznych programov budú zoskupené.  Ako by to malo vo finále vyzerať si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Snipping Tool

Ďalšou a veľmi zaujímavou funkciou, ktorú ocenia viacerí používatelia je Snipping Tool. V skratke sa jedná o obdobnú funkcionalitu ako je Print screen, v tomto prípade však nebudete musieť urobiť klasický screenshot obrazovky a následne ho skopírovať napríklad do Skicára, ale jednoduchou klávesovou skratkou (ALT + Shift + S) automaticky otvoríte Snipping Tool, v ktorom budete môcť upravovať obrázok.

snipping tool vo Windows 10
Zdroj: WindowsCentral.com

Nové možnosti vyhľadávania

Ďalšou a dovolíme si povedať asi aj najzaujímavejšou funkcionalitou z tohto výberu, bude vynovená osobná asistentka Cortana. Cortana totiž príchodom Redstone 5 aktualizácie bude s vami prepojená v oveľa vyššej miere ako je tomu dnes. Okrem nového centra vyhľadávania (prinesie napríklad viacero kategórií, lepšie usporiadanie výsledkov, nové UI a ďalšie skvelé novinky) prinesie totiž  aj možnosť pokračovania v práci tam, kde ste skončili bez ohľadu na to, na akom zariadení ste s daným súborom pracovali.

Nove moznosti vyhladavania Windows 10 Cortana
Zdroj: WindowsCentral.com

Zdroj: WindowsCentral.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu