Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Vyberáme pre vás 3 funkcie, na ktoré sa môžeme tešiť v ďalšej veľkej aktualizácii pre Windows 10

Zdroj: vlastný

Môže byť celkom náročne pre bežného čitateľa sledovať novinky, ktoré by sa mali postupom času objavovať vo Windows 10. A práve preto sme sa rozhodli vám priniesť sériu článkov, v ktorých vám budeme prinášať výber jednotlivých funkcií, ktoré ocení väčšina používateľov. Dnes sme si vybrali pre vás 3 funkcie, ktoré môžeme očakávať príchodom ďalšej veľkej aktualizácie Redstone 5.

Windows Sets

Windows Sets je zaujímavou funkciou, na ktorej aktuálne spoločnosť Microsoft pracuje. Malo by sa jednať o prinesenie okien aj do rozhrania jednotlivých aplikácií. Takto je tomu napríklad v internetových prehliadačoch, kde môžeme súčasne pracovať s viacerými oknami. V tomto prípade však jednotlivé okná rôznych programov budú zoskupené.  Ako by to malo vo finále vyzerať si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Snipping Tool

Ďalšou a veľmi zaujímavou funkciou, ktorú ocenia viacerí používatelia je Snipping Tool. V skratke sa jedná o obdobnú funkcionalitu ako je Print screen, v tomto prípade však nebudete musieť urobiť klasický screenshot obrazovky a následne ho skopírovať napríklad do Skicára, ale jednoduchou klávesovou skratkou (ALT + Shift + S) automaticky otvoríte Snipping Tool, v ktorom budete môcť upravovať obrázok.

snipping tool vo Windows 10
Zdroj: WindowsCentral.com

Nové možnosti vyhľadávania

Ďalšou a dovolíme si povedať asi aj najzaujímavejšou funkcionalitou z tohto výberu, bude vynovená osobná asistentka Cortana. Cortana totiž príchodom Redstone 5 aktualizácie bude s vami prepojená v oveľa vyššej miere ako je tomu dnes. Okrem nového centra vyhľadávania (prinesie napríklad viacero kategórií, lepšie usporiadanie výsledkov, nové UI a ďalšie skvelé novinky) prinesie totiž  aj možnosť pokračovania v práci tam, kde ste skončili bez ohľadu na to, na akom zariadení ste s daným súborom pracovali.

Nove moznosti vyhladavania Windows 10 Cortana
Zdroj: WindowsCentral.com

Zdroj: WindowsCentral.com, úvodný obrázok: vlastný

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu