NovinkyWindows 10

Vstavaný antivírus vo Windows 10 bude odstraňovať „scareware“ programy, ktoré tlačia na používateľov, aby robili nákupy za ďalšie služby

Nie každému je po chuti vstavaný antivírus vo Windows 10, ale treba na druhej strane uznať, že do určitej miery priniesol pre mnohých ako takú základnú ochranu pred nástrahami internetu. Najnovšie Microsoft oznámil novú funkcionalitu pre Windows Defender, ktorá prinesie zaujímavú službu.

Windows Defender odstráni scareware programy tlačiace ku kúpe služieb

Windows Defender po novom získa funkciu, ktorá bude odstraňovať takzvané „scareware“ programy, ktoré častokrát nabádajú používateľov ku kúpe dodatočných služieb. Typickým príkladom sú rôzne čistiace programy, ktoré optimalizujú registre, úložný priestor a podobne vo Windows počítačoch.

„Narastá počet bezplatných programov, ktoré skenujú počítač a vyhľadávajú chyby a potom používajú alarmujúce a donucovacie správy, aby vydesili zákazníkov a nútia ich ku kúpe prémiovej verzie tohto istého programu…“, hovorí Barak Shein, člen tímu Windows Defender. Ďalej dopĺňa, „Platené verzie týchto programov, zvyčajne nazývaných ako aplikácie na čistenie alebo optimalizáciu, údajne rieši problémy objavené bezplatnou verziou…“.

Microsoft týmto krokom chce pomôcť hlavne menej skúseným používateľov identifikovať tento typ softwaru a pomôcť ho dostať z počítača preč. Microsoft s aktívnym nasadeným tejto funkcie začne už 1. marca.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

 

TIP  Zapíšte si dátum 19. september! Xiaomi predstaví jeden z najočakávanejších smartfónov Xiaomi Mi 8 Youth
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu