NovinkyWindows 10 Mobile

Vonku je nový Windows 10 Mobile Build 15250. Pozrite si prehľad noviniek. PS: priniesol aj nové funkcie

Microsoft dnes v skorých ranných hodinách vypustil aktualizáciu pre členov programu Windows Insider, konkrétne v okruhu Fast ring. Build nesie označenie 15250 a prináša nie len opravy chýb, ale aj nové funkcie. Prehľad zmien si môžete pozrieť nižšie.

Zoznam noviniek a opráv vo Windows 10 Mobilde Builde 15250

  • Bol opravený problém s prihlasovaním sa cez čítačku prstov (HP Elite x3), ktorý nezapínal obrazovku.
  • Boli opravené problémy s aplikáciou Mapy, kedy po štarte navigácie a neskoršom prepočítaní trasy nefungovala aplikácia korektne.
  • Bolo vylepšené mapovanie, najmä pre trasy využívajúce trajekty.
  • Bol vyriešený problém pri aplikáciách ako je napr. Mapy, kedy po smerovací engine po vypršaní Časového limitu 30 sekúnd sa pozastavil.
  • Opravený bol problém s prázdnymi dlaždicami na úvodnej obrazovke Štart.
  • Bol opravený problém so zobrazovaním histórie telefonátov, ktoré sa po aktualizáciistratili / hlásili poškodenie.
  • Microsoft predstavil dvojfaktorovú autentifikáciu, ktorú je možné využívať v rámci MDM politík. Akonáhle používateľ bude chcieť odblokovať telefón,  tak bude musieť zadať telefónny pin, po ktorom bude nasledovať ešte preddefinovaný faktor slúžiaci na prístup do zariadenia. Túto funkciu ocenia hlavne spoločnosti, ktoré pracujú s citlivými dátami.
  • Druhou novinkou je aj pridanie možnosti administrátorom aby obmedzili využívanie aplikácií prostredníctvom ApplicationManagement CSP, resp.  AppLocker CSP.
  • Microsoft v rámci noviniek vylepšil aj VPN siete, ktoré sú dnes modernými spôsobom ochrany dát pred vonkajším svetom.

Kompletný prehľad noviniek a zmien si môžete pozrieť priamo na stránkach Microsoftu.

 

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu