NovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10 a Windows 10 Mobile

Po týždni sme sa dočkali ďalšej kumulatívnej aktualizácie pre operačný systém Windows 10 a Windows 10 Mobile. Aktualizácia je už teraz dostupná na stiahnutie všetkým používateľom bežiacim na verziách Creators Update a Fall Creators Update. Kumulatívna aktualizácia prichádza pod označením KB4048954.

Vonku je update pre Windows 10 a Windows 10 Mobile

Keďže sa jedná o kumulatívnu aktualizáciu, neočakávame príchod nových funkcií. Prostredníctvom tejto aktualizácie bolo odstránené množstvo chýb zo systému. Toto je prehľad tých najpodstatnejších odstránených chýb:

  • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých aplikáciách bežiacich na Microsoft JET Database engine, spôsobovala vypnutie aplikácie pri vytváraní alebo otváraní nových Microsoft Excel .xls súborov.
  • Odstránená chyba, kedy RemoteApp a Desktop Connection nastavenia zlyhali a neaplikovali sa po ich nastavení prostredníctvom Group Policy.
  • Odstránená chyba, ktorá pri otváraní Microsoft Office súborov zo servera, ktorý mal zapnutú Windows Information Protection, spôsobovala error “Prepáčte, nedokážeme otvoriť tento dokument.”
  • Odstránená chyba, ktorá pri pokuse o odstránenie dočasných súborov na Windows smartfónoch spôsobovala vypísanie chyby “E_FAIL”.
  • Odstránená chyba v prehliadači Internet Explorer, kvôli ktorej prehliadač považoval intranetové stránky za klasické internetové stránky.
  • Odstránená chyba s HTML dialógmi vo Windows PE systémoch.
  • Odstránená chyba v prehliadači Microsoft Edge, ktorá občasne spôsobovala vypnutie prehliadača pri scrolovaní.
  • Odstránený únik pamäte prehliadača Microsofte Edge, ktorý sa objavoval pri zapnutí interných procesov.
  • Odstránená chyba prehliadača Internet Explorer, kvôli ktorej sa prehliadač vypínal na zariadeniach s nastaveným veľkým typom písma.
  • Celý changelog nájdete na stránkach Microsoftu.
TIP  V prvej 10 najvýkonnejších smartfónov nájdeme 4 smartfóny od Xiaomi. Našli ste tam aj svoj smartfón?

Kumulatívna aktualizácia taktiež prináša aj bezpečnostné vylepšenia pre systémové aplikácie Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Microsoft Edge, Windows kernel, Windows kernel-mode drivre, Microsoft Graphics Component, Microsoft Windows Search Component a Windows Media Player. Aktualizácia by mala byť nainštalovaná automaticky. Pokiaľ si nieste istý, či sa Vám systém aktualizoval, prejdite do Nastavení – Aktualizácia a zabezpečenie a vyhľadajte najnovšie aktualizácie.

Zdroj: Windows Blogs 

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu