NovinkyWindows 10

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Microsoft v noci vypustil ďalšiu kumulatívnu aktualizáciu pre operačný systém Windows 10. Tentokrát je určená pre používateľov verzie Fall Creators Update (Windows 10 verzia 1709) a prichádza pod označením KB4051963. Číslo systémového buildu sa vďaka tejto aktualizácii zvýšilo na 16299.98. Aktualizácia neprináša nové funkcie ani zásadné zmeny v systéme, no odstraňuje množstvo chýb, ktoré používanie systému zásadne znepríjemňovali.

Zoznam tých najpodstatnejších odstránených chýb zo systému

  • Odstránená chyba, ktorá v niektorých prípadoch spôsobila vypnutie a zastavenie prehliadača Internet Explorer.
  • Odstránená chyba v Input Method Editore (IME). Presnejšie v jej textovom input editore pre prehliadač Internet Explorer.
  • Odstránená chyba zlého vykresľovania grafických prvkov v prehliadači Internet Explorer.
  • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých aplikáciách spôsobila zastavenie aplikácie. Táto chyba sa vyskytovala iba u používateľov so zapnutými internetovými proxy, ktoré využívajú PAC skript konfiguráciu. Táto chyba spôsobovala rôzne nepríjemnosti s Microsoft Outlook, ktorý sa nedokázal pripojiť ku Microsoft Office 365, Internet Explorer a Microsoft Edge nedokázali vykresliť niektoré prvky webu.
  • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých hrách využívajúcich DirectX9 a hraní na celú obrazovku, spôsobovala zníženie výkonu.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa hry Forza Motorsport 7 a Forza Horizon 3 nedokázali hrať na high-end hráčskych laptopoch.
  • Odstránená chyba, ktorá sa vyskytla pri ručnom zmenení časového pásma. Pokiaľ ste nereštartovali systém alebo ste sa neodhlásili, nový čas sa nezobrazil na zamknutej obrazovke.
  • Odstránená chyba, ktorá zasiahla viaceré Epson SIDM a TM (POS) tlačiarne. Tie kvôli tejto chybe nedokázali vytlačiť to, čo daný používateľ chcel. Táto chyba sa vyskytla v x86 aj x64 systémoch a vyskytla sa po aktualizácií KB4048955.

    Zdroj: vlastný

Aktualizácia prichádza aj s jednou neodstránenou chybou, ktorá bude používateľov trápiť aj naďalej. Tou chybou je problém v prehliadači Internet Explorer 11. Po nainštalovaní tejto aktualizácie, nebudú môcť používatelia využívajúci SQL Server Reporting Services (SSRS) skrolovať pomocou posuvníka (Scroll bar) cez rozbaľovacie ponuky v prehliadači.

Aktualizácia by mala byť nainštalovaná automaticky, no pokiaľ ju chcete obdržať čo najskôr, stačí zájsť do Nastavení a v položke Aktualizácia a zabezpečenie vyhľadať najnovšie aktualizácie pre Váš systém.

Zdroj: Microsoft

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu