NovinkyWindows 10

Vonku je nová aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Po týždni sme sa klasicky dočkali ďalšej aktualizácie pre operačný systém Windows 10. Opäť sa jedná o aktualizáciu určenú pre Windows Insiderov zahrnutých v okruhoch Fast Ring a Skip Ahead. Aktualizácia Insiderom prináša veľké množstvo odstránených chýb a celkom slušný počet nových funkcií. Toto je prehľad tých najpodstatnejších zmien v operačnom systéme Windows 10, ktoré prináša najnovší build s označením 17046.

Vylepšenia v prehliadači Microsoft Edge

 • Automatické dopĺňanie informácií do formulárov: Microsoft Edge odteraz dokáže automaticky dopĺňať heslá a informácie do dotazníkov. Pri prvotnom vkladaní informácií ako Vaše meno, adresa, email alebo telefón, si Edge s Vašim povolením uloží dané informácie a pri opätovnom použití podobného formulára Vám bude ponúknutá možnosť automatického doplnenia všetkých informácií. Informácie o Vás budú zdieľané medzi všetkými Vašimi Windows 10 zariadeniami. Informácie dokážete vymazať prostredníctvom Rozšírených Nastavení v prehliadači.

 • Zväčšovanie medzier medzi slovami v režime pre čítanie: Pokiaľ na Vašom zariadení čítate elektronické knihy, články alebo blogy prostredníctvom prehliadača Microsoft Edge, máme pre Vás dobré správy. Po otvorení článku/knihy stačí jednoducho kliknúť na ikonu knihy vo vyhľadávacom riadku. Medzery medzi slovami nevyhovujú všetkým čitateľom a najnovšie si ich môžete akokoľvek prispôsobiť, aby ste dokázali článok prečítať pohodlne a bez problémov.

Vylepšenia a odstránené chyby

 • Otvorte Nastavenia UWP aplikácie priamo z ponuky Štart: Do systému sme konečne pridali novú funkciu, vďaka ktorej dokážete otvoriť nastavenia aplikácie priamo z ponuky Štart. Už nemusíte ďalej otvárať Nastavenia – Aplikácie – Aplikácie a súčasti – a Rozšírené možnosti pre danú aplikáciu. Stačí otvoriť ponuku Štart, vybrať hociktorú UWP aplikáciu, kliknúť na ňu pravým tlačidlom myši a kliknúť na možnosť Nastavenia.

  Zdroj: Windows Blogs

 • Zmenou prešiel aj Emoji panel. Aktualizované boli aj predikcie pre všetky dostupné jazyky a do Emoji panelu sa dostala aj nová funkcia. Do textu si najnovšie môžete pridať niekoľko smajlíkov naraz a panel sa po kliknutí na prvého smajlíka nezatvorí.

 • Do Nastavení sa dostala už známa funkcia Activity History (História aktivity), vďaka ktorej si môžete prezerať minulé úkony v systéme a v aplikáciách.
 • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých náročných DirectX 12 aplikáciách spôsobovala vypnutie celej aplikácie, poprípade jej zmrznutie.
 • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa v položke Tento Počítač v Prieskumníkovi, nezobrazovala možnosť Vlastnosti.
 • Odstránená chyba, ktorá Insiderom používajúcim antivírusové programy tretích strán a používaní OneDrive Files on Demand, vyústila v chybu “OneDrive sa nedokáže pripojiť ku Windowsu”.
 • Odstránená chyba, ktorá pri pokuse o znovu otvorenie niektorých aplikácií v mini zobrazení (Skype, Filmy a TV programy) spôsobila odídenie aplikácie úplne mimo obrazovku.

Toto sú podľa nás tie najhlavnejšie zmeny v systéme Windows 10. Celý changelog aj s existujúcimi chybami tohto buildu nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu