NovinkyZaujímavosti

Viete ako vznikol názov spoločnosti Microsoft, ktorej produkty nájdeme takmer u každého doma?

Rozmýšľali ste niekedy na tým ako vznikol názov spoločnosti, ktorej produkty nájdeme takmer v každej domácnosti?

Microsoft je jeden z najväčších technologických gigantov na svete, ktorý svoju slávu získal nie len vďaka filantropovi Bill Gatesovi, ale hlavne vďaka operačnému systému MS-DOS a neskôr Windows. Samozrejme, že táto spoločnosť má na svedomí viacero podarených produktov ako sú napríklad kancelársky balíček Office, Xbox, Cloud a ďalšie.

Bill Gates pre Forbes viac ako dekádu dozadu priniesol rozhovor, v ktorom prezradil pôvod názvu ich spoločnosti. Prvá spoločnosť Billa a jeho partnera Paul s ktorou uzavreli kontakt sa volala „Micro Instrumentation and Telemetry Systems“, vtedy sa označovali ako „Paul Allen a Bill Gates podnikajúci ako Micro-Soft“, na  dôvod prečo však v danom mene používali spojovník si už však Bill nespomenul. Bill zároveň uviedol aj to, že  rámci položky „credits“ napísali: „Micro-Soft BASIC: Bill Gates napísal množstvo vecí, Paul Allen dopísal niečo ďalšie“.

Allen však s Billom hovorili o viacerých možných názvoch spoločnosti, napríklad ako Outcoported Inc. And Unlimited Ltd., Allen and Gates, a ďalšie. Nakoniec sa však rozhodli pre spojenie základov slov MICROcomputerSOFTware, dôvodom bolo totiž zo že pracovali práve v týchto dvoch odviatiach.

Zdroj: WC

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu