Návody

Ak vám niekedy nefunguje Windows Store, tu je riešenie

Žial, občas sa to stáva. Najdôležitejšia aplikácia pre Windows – Windows Store (obchod) niekedy nefunguje. Nižšie vám prinášame niekoľko riešení, ako tento problém odstrániť.

Metóda 1: Vyčistite Cache

Občas sa stáva, že aplikácia Windows Store je zahltená rôznymi metadátami a vtedy je potrebné ju manuálne vyčistiť. Urobíte to následovne: Stlačte Windows tlačitko + R a následne napíšte wsreset.exe a stlačte OK.

cache

Metóda 2: Skúste vypnúť nedávno nainštalované antivírusy

Ide o bežné riešenie, ale častokrát nás nenapadne. Môže sa stať, že Windows Store vám nefunguje z toho dôvodu, že jeho spustenie blokuje váš antivírus. Skúste ho vypnúť a zapnúť Windows Store ešte raz.

Metóda 3: Použite príkazový riadok

Ak vám Windows Store nefunguje ani po predošlých radách, tak zapnite príkazový riadok (Windows tlačítko + R) a napíšte do neho následujúci príkaz:

powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xml

Tento príkaz odbremení Windows Store aplikáciu od nepotrebných funkcionalít ako je napríklad vývojársky mód, ktoré môžu brániť spusteniu.

commandprompt

Metóda 4: Použite Microsoft pomocníka na riešenie problémov

Choďte na TÚTO ADRESU, stiahnite si a spustite pomocník pri riešení problémov a nechajte ho automaticky nájsť riešenie. Nami poskytnutý link vás už rovno navedie na možnosť, ktorá rieši nefunkčnosť Windows Store.

Dúfame, že ste vaše problémy vyriešili a môžete opäť nerušene využívať Windows Store 🙂

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu