NovinkyTECH

V testoch AnTuTu sa objavil čipset Helio P70, ktorý vo viacerých oblastiach poráža aktuálnu konkurenciu

Spoločnosť MediaTek sa podľa všetkého chystá priniesť na trh novú generáciu mid-range procesorov P40 a P70. Najnovšie sa objavili benchmarkové testy z AnTuTu pre procesor P70, kde získal 156906 bodov čo predstavuje vyššie skóre ako pri procesoroch Helio X30, Snapdragon 660 a Exynos 7872.

Zdroj: gsmarena.com

Predpokladané odhalenie novej generácie čispestov od spoločnosti MediaTek je počas nadchádzajúcej  udalosti MWC 2018. Ako môžete vidieť nižšie v tabuľke tak výsledky procesora sú skutočne pozoruhodné. Procesor Helio P70 dominoval v oblasti CPU kde má jednoznačne navrch oproti konkurencií. Druhou oblasťou bol test operačnej pamäte RAM kde získal prvenstvo. V ostatných oblastiach ako je GPU a UX mierne zaostával.

Zdroj: gsmarena.com

Očakáva sa, že procesor Helio P70 bude vyrobený 12nm technológiou. Taktiež sa predpokladá, že bude vybavený 8-jadrami, grafickým chipom Mali G72 MP4 a 13LTE modemom. MediaTek doteraz oficiálne neohlásil žiaden smartfón s daným procesorom.

Zdroj: gsmarena.com

 

TIP  Microsoft sprístupňuje technológiu PhotoDNA aj pre videá. Môže tak pomôcť odhaleniu sexuálneho zneužívania detí oveľa rýchlejšie
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu