NovinkyTECH

V obchode Microsoft Store sa čoskoro začne predávať smartfón Huawei Mate 10 Pro

Zrejme najväčšia technologická výstava CES 2018 v Las Vegas, priniesla množstvo noviniek aj v svete smartfónov. Viaceré spoločnosti predstavili svoje nové produkty a vlajkové lode, no spoločnosť Huawei si pre svojich „amerických“ fanúšikov pripravila niečo špeciálne. Ich terajšia vlajková loď Huawei Mate 10 Pro, ktorá bola predstavená pred niekoľkými mesiacmi v Mníchove, sa začne konečne oficiálne predávať aj v USA. Najnovší smartfón bude pre Američanov dostupný iba cez vybrané internetové obchody ako Amazon, Newegg, Best Buy, no v ponuke ho bude mať aj Microsoft.

Prevaha Androidov v obchode Microsoft Store sa znovu zväčšuje

Príchod ďalšieho Android smartfónu do obchodu Microsoft Store nie je nič špeciálne. Microsoft sa už dávnejšie rozhodol ukončiť život svojej mobilnej platformy a všetci dobre vieme, že už v tomto momente sa v obchode Microsoft Store nachádza viac smartfónov s Androidom, ako smartfónov s operačným systémom Windows 10 Mobile. Smartfón by mal byť dostupný aj v kamenných predajniach Microsoftu a jeho cena by mala byť pre celé USA stanovená na 799$. Pred-objednávky tohto smartfónu by sa mali začať presne 4. februára.

Smartfón zrejme nepríde so špeciálnymi predinštalovanými aplikáciami

Microsoft ani samotný Huawei neprezradili, či bude smartfón predávajúci sa v obchode Microsoft Store vybavený špeciálnym balíkom aplikácií od Microsoftu tak, ako to je v prípade Samsung Galaxy S8. Androidy sa v obchode Microsoft Store vyskytli najmä preto, že samotný Microsoft chce svojim priaznivcom ponúknuť voľbu smartfónov, na ktoré by zákazníci Microsoftu mohli presedlať. Hlavne preto niektoré ponúkané smartfóny prichádzajú s predinštalovaným softvérom od Microsoftu. Používatelia si vďaka niektorým aplikáciám oveľa rýchlejšie zvyknú na Android a môžu bez akýchkoľvek operácií využívať takmer všetky služby Microsoftu tak, ako doteraz.

Čo hovoríte na to, že Microsoft stále zväčšuje svoju ponuku Android smartfónov?

Zdroj: trustedreviews.com, úvodný obrázok (Huawei)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu