Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

V obchode Microsoft Store sa čoskoro začne predávať smartfón Huawei Mate 10 Pro

Zdroj: Huawei

Zrejme najväčšia technologická výstava CES 2018 v Las Vegas, priniesla množstvo noviniek aj v svete smartfónov. Viaceré spoločnosti predstavili svoje nové produkty a vlajkové lode, no spoločnosť Huawei si pre svojich “amerických” fanúšikov pripravila niečo špeciálne. Ich terajšia vlajková loď Huawei Mate 10 Pro, ktorá bola predstavená pred niekoľkými mesiacmi v Mníchove, sa začne konečne oficiálne predávať aj v USA. Najnovší smartfón bude pre Američanov dostupný iba cez vybrané internetové obchody ako Amazon, Newegg, Best Buy, no v ponuke ho bude mať aj Microsoft.

Prevaha Androidov v obchode Microsoft Store sa znovu zväčšuje

Príchod ďalšieho Android smartfónu do obchodu Microsoft Store nie je nič špeciálne. Microsoft sa už dávnejšie rozhodol ukončiť život svojej mobilnej platformy a všetci dobre vieme, že už v tomto momente sa v obchode Microsoft Store nachádza viac smartfónov s Androidom, ako smartfónov s operačným systémom Windows 10 Mobile. Smartfón by mal byť dostupný aj v kamenných predajniach Microsoftu a jeho cena by mala byť pre celé USA stanovená na 799$. Pred-objednávky tohto smartfónu by sa mali začať presne 4. februára.

Smartfón zrejme nepríde so špeciálnymi predinštalovanými aplikáciami

Microsoft ani samotný Huawei neprezradili, či bude smartfón predávajúci sa v obchode Microsoft Store vybavený špeciálnym balíkom aplikácií od Microsoftu tak, ako to je v prípade Samsung Galaxy S8. Androidy sa v obchode Microsoft Store vyskytli najmä preto, že samotný Microsoft chce svojim priaznivcom ponúknuť voľbu smartfónov, na ktoré by zákazníci Microsoftu mohli presedlať. Hlavne preto niektoré ponúkané smartfóny prichádzajú s predinštalovaným softvérom od Microsoftu. Používatelia si vďaka niektorým aplikáciám oveľa rýchlejšie zvyknú na Android a môžu bez akýchkoľvek operácií využívať takmer všetky služby Microsoftu tak, ako doteraz.

TIP  Windows Phone Dialler aplikácia mieri do Windows 10. Pripravuje si Microsoft piesoček pre OS Andromeda?

Čo hovoríte na to, že Microsoft stále zväčšuje svoju ponuku Android smartfónov?

Zdroj: trustedreviews.com, úvodný obrázok (Huawei)

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu