Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

V Japonsku bude mať Windows 10 maskota

V Japonsku si veľmi potrpia na maskotov, hlavne na reklamné účely, a inak tomu nebude ani v prípade prichádzajúceho Windows 10. Maskotom najnovšieho OS od Microsoftu bude roztomilé a sexy 17 ročné dievča v štýle anime, ktoré pochádza zo 100 rokov vzdialenej budúcnosti. Na túto zaujímavosť včera upozornil web Windowscenral.

windows-10-japanese-mascot

Kreslená postavička ladená do modrej farby bude Windows pripomínať napríklad sponkou vo vlasoch so známym logom Windows, alebo kravatou so vzorom dlaždíc. Microsoft ju bude nasadzovať v rôznych reklamných a propagačných spotoch, pričom hlas jej prepožičala známa dabérka Ai Nonaka.

Používanie reklamných maskotov nie je v Japonsku nič zvláštne ani v IT biznise. Svojho maskota tam mali aj staršie produkty od Microsoftu ako Windows 7, Internet Explorer či Windows 8.

A čo si o takejto forme propagácie myslíte Vy? Aké formy by mohli byť úspešné na našom trhu?

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu