Novinky

V Japonsku bude mať Windows 10 maskota

V Japonsku si veľmi potrpia na maskotov, hlavne na reklamné účely, a inak tomu nebude ani v prípade prichádzajúceho Windows 10. Maskotom najnovšieho OS od Microsoftu bude roztomilé a sexy 17 ročné dievča v štýle anime, ktoré pochádza zo 100 rokov vzdialenej budúcnosti. Na túto zaujímavosť včera upozornil web Windowscenral.

windows-10-japanese-mascot

Kreslená postavička ladená do modrej farby bude Windows pripomínať napríklad sponkou vo vlasoch so známym logom Windows, alebo kravatou so vzorom dlaždíc. Microsoft ju bude nasadzovať v rôznych reklamných a propagačných spotoch, pričom hlas jej prepožičala známa dabérka Ai Nonaka.

Používanie reklamných maskotov nie je v Japonsku nič zvláštne ani v IT biznise. Svojho maskota tam mali aj staršie produkty od Microsoftu ako Windows 7, Internet Explorer či Windows 8.

A čo si o takejto forme propagácie myslíte Vy? Aké formy by mohli byť úspešné na našom trhu?

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu