Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

V Číne zakázali ďalšiu populárnu aplikáciu. Po Facebooku sa rad dostal aj na WhatsApp

Zdroj: vlastný

V Číne bola oficiálne zakázaná celosvetovo populárna chatovacia aplikácia WhatsApp, potvrdili to aj čínski bezpečnostní experti. Aplikácia už v minulosti prebehla viacerými obmedzeniami. V minulosti používatelia tejto aplikácie v Číne nedokázali posielať videá alebo fotografie, no na rad prichádzajú aj samotné textové správy odoslané prostredníctvom tejto aplikácie. Používatelia spočiatku vôbec nevedeli či sa jedná o chybu v aplikácii alebo sa jedná o úmyselné blokovanie. Neskôr sa však naplnili všetky obavy občanov a v Číne bola táto aplikácia úplne zakázaná.

Podľa jedného z kryptograferov, sa čínska vláda rozhodla začať používať nový firewall, ktorý dokáže detekovať a blokovať NoiseSocket protokol. Ako sa dalo predpokladať, práve tento protokol využíva aplikácia WhatsApp pre posielanie správ. Firewall takisto už dlhšiu dobu blokuje a detekuje využívanie protokolu HTTPS/TLS, ktorý sa v aplikácii využíva na posielanie fotografií a videí.

V Číne bol zablokovaný samotný Facebook už v roku 2009. Zablokovanie aj druhej populárnej chatovacej aplikácie určite spoločnosť Facebook nepoteší, keďže trh v Číne je naozaj obrovský, spoločnosť tým pádom prichádza o potencionálne veľké tržby. Spoločnosť Facebook ku zablokovaniu aplikácie WhatsApp ešte nevydal žiadne stanovisko a stále čakáme, kým na povrch vyplávajú ďalšie informácie.

Zdroj: windowslatest.com

 

TIP  Xiaomi Pocophone F1 je podľa benchmarkov rýchly ako tie najvýkonnejšie smartfóny. Stáť bude však výrazne menej

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu