Novinky

Používatelia navigácie Waze protestovali proti externému vkladaniu údajov

Na včerajšom stretnutí Waze komunity s predstaviteľmi spoločnosti viacero používateľov navigácie protestovalo proti vkladaniu externých dát do aplikácie. Waze totiž funguje na princípe vkladanie dát od užívateľov, ktorí nahlasujú napríklad dopravné nehody, policajné hliadky, ďalej aplikácia automaticky sťahuje rýchlosť vášho pohybu, a na jeho základe vyhodnocuje aktuálnu dopravnú situáciu na cestách (napr. či je na danom úseku dopravná zápcha). Nie len tieto funkcionality urobili z tejto navigácie jednu z najobľúbenejších aplikácií medzi užívateľmi na zistenie pomerne presného a aktuálneho dopravného diania na cestách.

Navigácia Waze
Navigácia Waze

Avšak problém nastal zhruba necelý rok dozadu, kedy Waze začal spolupracovať so spoločnosťou CE – Traffic, ktorá sa zaoberá zberom dopravných dát a ich distribúciou, ktorá je kameňom úrazu. Totiž ich kvalita býva často nepresná a druhým problémom je nemožnosť nahlásiť tieto údaje prostredníctvom samotných používateľov ako neplatné.

Paradoxom pritom ostáva, že spomínané dáta hoci pochádzajú z oficiálnych zdrojov, tak ich distribúcia býva s výrazným časovým oneskorením, čo práve spôsobuje daný problém.

Používate aj vy navigáciu Waze? Stretli ste sa s daným problémom aj vy?

Zdroj: MojAndroid.sk

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu