ANDROIDŠPEKULÁCIETECH

Unikol potenciálny benchmark Samsung Note 9, splní kórejský gigant očakávania svojich zákazníkov?

Na svetlo vychádzajú stále novšie a novšie objavy týkajúce sa najnabúchanejšieho mobilného zariadenie na akom Samsung zatiaľ pracoval. Malo by sa jednať práve o Galaxy Note 9, hoci zatiaľ nie je známe či vôbec popredný výrobca smartfónov vydá telefón s takýmto označením. Medzi najnovšie odhalenia sa môže zaradiť aj screenshot benchmarku zverejnený na internete, ukazujúci výsledky európskej verzie práve spomínaného zariadania.

Čo môžeme očakávať?

Podľa uniknutých informácií by mal byť Note 9 vybavený novým procesorom Exynos 9815, ktorému bude sekundovať až 8 GB RAMky. Na screenshote sa objavila verzia operačného systému Android 8.1.0, no pravdepodobne sa bude dať updateovať až na najnovšie očakávaný Android P. Najväčším prekvapením je však skóre dosiahnuté pri Geekbench benchmarku, ktoré prekonalo aj samotný iPhone X. Pri teste jednoho jadra dosiahlo zariadenie 5162 bodov a pri teste viacerých jadier naraz sa skóre vyšplhalo na neuveriteľných 10 704 bodov.

Na presné výsledky si pravdepodobne musíme počkať

Hoci výsledky zo screenshotu nasvedčujú, že Note 9 má byť najvýkonnejším smartfónom na trhu, nemusí tomu tak naozaj byť. Na oficiálnej webstránke Geekbenchu sa totiž takéto výsledky vôbec neobjavili, čo naznačuje, že sa môže jednať o podvod. Takisto sa na obrázku objavili drobné chyby, ako napríklad veľkosť RAM udávaná v gigabajtoch namiesto megabajtov alebo chybne uvedený názov procesora (namiesto universal9815 je spomenutý exynos9815). Avšak bez ohľadu na pravdivoť benchmarku je nespochybniteľným faktom, že Galaxy Note 9 bude najvýkonnejšie zariadenie od Samsungu a rozhodne sa máme na čo tešiť.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: YouTube (DetroitBORG)

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu