TECHZaujímavosti

Umelá inteligencia sa čoraz viac dostáva do „bežného“ života. Vďaka nej na serveroch Youtube bolo odstránených viac ako 8 miliónov videí

Keď sa povie umelá inteligencia tak väčšinu z nás napadnú roboti, ktorý sa chystajú ovládnuť svet. Nuž, ale realita je úplne iná. Umelá inteligencia v mnohých prípadoch je pre koncových používateľov prospešná.

Podľa „Transparency report“, ktorý zverejnil internetový server Youtube umelá inteligencia odstránila z ich serverov takmer 8,3 milióna videí. Dôvod bol jednoznačný, obsah, ktorý jeho autori zverejnili nebol v súlade s podmienkami: „pornografia, podnecovanie k násiliu, obťažovanie alebo nenávistné prejavy…“. Podľa blogu, v rámci ktorého sa objavil report tak 76% videí bolo vďaka strojovému učeniu označených ako nevhodných ešte predtým ako ich mohol niekto vidieť.

Umelá inteligencia pomáha čistiť Youtube od nechceného obsahu

Prvýkrát tento spôsob označovania videí bol spustený v júni 2017. Nižšie si môžete pozrieť  výsledky, ktoré porovnávajú odstránenie nevhodných videí podľa počtu zahliadnutí videa.

Zdroj: Youtube

Pre zaujímavosť, za zhruba rovnaký čas ľuďmi bolo označených  zhruba 9,3 milióna videí, pričom približne 5% percent ľudí, ktorí označili video za nevhodné  bolo zaradených do programu Trusted Flaggers.

Zdroj: Youtube

TIP  Zoznámte sa s novým hoverboardom Xiaomi Ninebot, ktorý sa dokáže za okamih zmeniť na robotického pomocníka v domácnosti
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu