Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Umelá inteligencia od Google dokáže vyhodnotiť obrázok už aj z estetického hľadiska

Zdroj: Pixabay

Vývoj technológií sa posúva každým dňom výrazne dopredu a výnimkou nie je ani umelá inteligencia (AI), ktorá napreduje v posledných rokoch najrýchlejšie v histórii.

Google prináša technológiu hodnotenia kvality obrázkov

V priebehu posledného obdobia sa popísalo o umelej inteligencii v spojitosti s fotografickými aplikáciami toho celkom dosť. Napríklad Microsoft predstavil technológiu rozpoznávania predmetov v rámci obrázkov. Najnovšie však Google posúva svet AI opäť o kúsok ďalej. Totiž AI by sa mohla stať čoskoro aj „umeleckým kritikom“ a to na základe technológie Neural Image Assessment / Honotenie Neurálneho Obrazu (NIMA), ktorá využíva hĺbkovú neurónovú sieť na vyhodnocovanie fotografií na základe toho čo si myslí, že by ste chceli vidieť a to nie len po technickej, ale aj estetickej stránke.

Táto technológia pritom vychádza z histórie hodnotení obrázkov (napr. ako sú súťaže fotografií), kde získava informácie o kvalite obrázkov z viacerých oblastí. Využitie tejto technológie môže byť pritom celkom široké. Napríklad môže pomôcť pri triedení a vyhľadávaní vhodných fotografií.

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázko: Pixabay

TIP  Dopyt po smartfónoch klesá a náklady na výroby rastú. Samsung kvôli tomu zatvára jednu z najväčších fabrík na smartfóny

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu