NovinkyTECH

Umelá inteligencia od Google dokáže vyhodnotiť obrázok už aj z estetického hľadiska

Vývoj technológií sa posúva každým dňom výrazne dopredu a výnimkou nie je ani umelá inteligencia (AI), ktorá napreduje v posledných rokoch najrýchlejšie v histórii.

Google prináša technológiu hodnotenia kvality obrázkov

V priebehu posledného obdobia sa popísalo o umelej inteligencii v spojitosti s fotografickými aplikáciami toho celkom dosť. Napríklad Microsoft predstavil technológiu rozpoznávania predmetov v rámci obrázkov. Najnovšie však Google posúva svet AI opäť o kúsok ďalej. Totiž AI by sa mohla stať čoskoro aj „umeleckým kritikom“ a to na základe technológie Neural Image Assessment / Honotenie Neurálneho Obrazu (NIMA), ktorá využíva hĺbkovú neurónovú sieť na vyhodnocovanie fotografií na základe toho čo si myslí, že by ste chceli vidieť a to nie len po technickej, ale aj estetickej stránke.

Táto technológia pritom vychádza z histórie hodnotení obrázkov (napr. ako sú súťaže fotografií), kde získava informácie o kvalite obrázkov z viacerých oblastí. Využitie tejto technológie môže byť pritom celkom široké. Napríklad môže pomôcť pri triedení a vyhľadávaní vhodných fotografií.

Zdroj: Engadget.com, úvodný obrázko: Pixabay

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu