NovinkyTECH

Umelá inteligencia Facebooku si sama vytvorila vlastný jazyk

Umelá inteligencia je niečo čo je pre mnohých veľkou neznámou a v podstate je stále tento smer len v plienkach, ale aj napriek tomu sa dejú v tomto odvetí veľké veci.

Jednou z takýchto udalostí bol aj „tréning“ dvoch chatovacích botov z Facebook Artificial Intelligence Reasearch lab, kde sa podarilo zachytiť medzi nimi rozhovor v rámci ktorého prebiehalo vyjednávania využívajúce strojové učenie.

Zdroj: Pixabay

Tento rozhovor pritom nebol len taký „obyčajný“, totiž hoci prebiehal veľmi úspešne a obaja boti využívali rôzne stratégie tak sa im podarilo zistiť, že medzi sebou vytvárajú vlastný jazyk, odlišný od toho ľudského, čo bolo aj jedným z dôvodom prečo museli pozmeniť model na ktorom fungovali.

V ďalších testoch pri ktorých nechali voľne týchto botov komunikovať sa podarilo zachytiť výrazne zlepšovanie vyjednávacích praktík prostredníctvom strojového učenia. Výsledkom bolo aj to, že si vytvárali svoj vlastný jazyk.

Treba však dodať, že umelí boti od Facebooku nie sú ešte tak sofistikovaný ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, ale aj napriek tomu je obdivuhodné ako využívajú inteligenciu, ktorú dostali do vienka od svojich tvorcov.

Umelá inteligencia pritom dokáže aj mnoho iného. Jedným z posledných kúskov z kuchyne konkurenčnej spoločnosti Google bol napríklad bot, s ktorým si je možné zahrať duet. Viď video nižšie.

Zdroj: Futurism, úvodný obrázok (pixabay)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close