Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Umelá inteligencia Facebooku si sama vytvorila vlastný jazyk

Zdroj: Pixabay

Umelá inteligencia je niečo čo je pre mnohých veľkou neznámou a v podstate je stále tento smer len v plienkach, ale aj napriek tomu sa dejú v tomto odvetí veľké veci.

Jednou z takýchto udalostí bol aj „tréning“ dvoch chatovacích botov z Facebook Artificial Intelligence Reasearch lab, kde sa podarilo zachytiť medzi nimi rozhovor v rámci ktorého prebiehalo vyjednávania využívajúce strojové učenie.

Zdroj: Pixabay

Tento rozhovor pritom nebol len taký „obyčajný“, totiž hoci prebiehal veľmi úspešne a obaja boti využívali rôzne stratégie tak sa im podarilo zistiť, že medzi sebou vytvárajú vlastný jazyk, odlišný od toho ľudského, čo bolo aj jedným z dôvodom prečo museli pozmeniť model na ktorom fungovali.

V ďalších testoch pri ktorých nechali voľne týchto botov komunikovať sa podarilo zachytiť výrazne zlepšovanie vyjednávacích praktík prostredníctvom strojového učenia. Výsledkom bolo aj to, že si vytvárali svoj vlastný jazyk.

Treba však dodať, že umelí boti od Facebooku nie sú ešte tak sofistikovaný ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, ale aj napriek tomu je obdivuhodné ako využívajú inteligenciu, ktorú dostali do vienka od svojich tvorcov.

Umelá inteligencia pritom dokáže aj mnoho iného. Jedným z posledných kúskov z kuchyne konkurenčnej spoločnosti Google bol napríklad bot, s ktorým si je možné zahrať duet. Viď video nižšie.

Zdroj: Futurism, úvodný obrázok (pixabay)

TIP  Microsoft nepriamo potvrdzuje, že projekt Windows Core OS stále žije!

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu