NovinkyWindows 10 Mobile

Trekstor WinPhone 5.0 svoju kampaň nezvládol a do výroby sa zrejme nikdy nedostane

Po takmer mesiaci Vám opäť prinášame novinky ohľadom pripravovaného smartfónu WinPhone 5.0 od nemeckého výrobcu elektroniky Trekstor. Ten pred mesiacom rozbehol kampaň na stránke Indiegogo a cieľom spoločnosti bolo vyzbierať 500 000 eur. Kampaň odštartovala v celkom veľkom štýle a za pár dní sa našli stovky priaznivcov, ktorí si jeden z najnovších Windows smartfónov objednali v predstihu. Po pár hodinách spoločnosť vyzbierala viac ako 25 000 eur a chvíľu to vyzeralo naozaj tak, že sa smartfón dostane do výroby a tým pádom aj do klasického predaja. Aj keď cieľ vyzeral na prvý pohľad splniteľne, musíme so smútkom skonštatovať, že WinPhone 5.0 svoju kampaň nezvládol a tým pádom sa zrejme nikdy nedostane do predaja.

Za mesiac sa do kampane pripojilo iba 120 ľudí

Štart kampane bol naozaj rapídny, no ošiaľ bol zrejme iba chvíľkový. WinPhone 5.0 spadá pod skupinu smartfónov strednej triedy, no používatelia v ňom zrejme nevideli dostatočný potenciál, čomu sa určite nemôže nikto čudovať, keďže je Windows Mobile už dobrú chvíľu mŕtvy. Pomocou kampane sa za jeden deň vyzbieralo až 22 000 eur od 125 rôznych záujemcov, no za celý mesiac sa tieto čísla zdvihli iba dvojnásobne. Vyzbieraná suma je momentálne na úrovni 47 682 eur, ktorá bola dokopy vyzbieraná od 254 záujemcov. Kampaň sa končí už o 24 hodín a pokiaľ sa nestane zázrak, smartfón v reálnej podobe nikdy neuvidíme.

Vyzerá to tak, že okrem smartfónu Wileyfox Pro, už neuvidíme žiadny nový Windows 10 Mobile smartfón, teda až dovtedy, pokiaľ Microsoft nejaký neprinesie. Pokiaľ by si pre nás aj Microsoft niečo chystal, napríklad v podobe skladacieho smartfónu, nedočkáme sa ho skôr ako na jeseň budúceho roku a dovtedy mobilnú Windows platformu opustia aj tí najviac skalní používatelia.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Windowsarea.de)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu