Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Toto sú všetky dostupné smartfóny s Androidom One na trhu

Zdroj: vlastný

Program Android One bol pôvodne navrhnutý pre cenovo najdostupnejšie smartfóny so slabším hardvérom, ktoré potrebujú získavať nové aktualizácie bez akýchkoľvek problémov. Spoločnosť Google však časom svoje plány zmenila a tento program je aktuálne dostupný pre množstvo výrobcov. Je zaujímavé, že dnes nájdeme na trhu iba pár výrobcov, ktorí sa rozhodli ísť programom Android One.

V súčastnosti na trhu nájdeme iba niekoľko smartfónov, ktoré bežia na systéme Android One. Konkrétne tu máme smartfóny: Nokia 8 Siricco, Nokia 7 Plus, Nokia 6.1, Xiaomi Mi A1, Motorola Moto X4, HTC U11 Life, Y! Mobile X1 / X2 / S1 / S2 a General Mobile GM6 / GM5 / GM5 Plus. Tieto všetky smartfóny tak bežia na úplne čistom Androide, ktorý je maximálne zjednodušený a prispôsobený k čo najlepšiemu výkonu.

Android One si stále razí cestu v segmente smartfónov pomaly

Spoločnosť HMD Global (Nokia) vydala vyhlásenie už pred pár týždňami, že všetky nové smartfóny budú bežať na programe Android One. V praxi to tak znamená, že každý model pobeží na maximálne optimalizovanom systéme a ďalším bonusom bude dlhšia softvérová podpora zo strany samotného výrobcu. Do budúcna očakávame, že podobným krokom sa vydajú aj ďalší výrobcovia. Len pred nedávnom bola predstavená nová Motorola Moto X4, ktorá taktiež beží na čistom Androide.

Zdroj: androidcentral.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft nahral do obchodu aplikáciu „Váš telefón“, ktorá prepojí smartfón s PC

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu