ANDROIDTECHZariadenia

Toto sú prvé inteligentné slúchadla s Google Asistentom. Dokážu takmer to čo smartfón. Teda aspoň to tvrdí výrobca

Kto ako keby nemal osobného asistenta tak ako keby ani nežil, teda aspoň podľa výrobcov chytrých zariadení.

Najnovším prírastkom, ktorý sa bude zaraďovať do radov chytrých zariadení nebude však tentokrát smartfón či chytré hodinky, ale slúchadla. Konkrétne model QuitComfort 35 II od spoločnosti Bose, ktorá tento kus hardwaru vybavila osobným asistentom spoločnosti Google.

Slúchadla sa pripoja k vášmu smartfónu ako klasické Bluetooth príslušenstvo, pričom po fyzickom pripojení budete však musieť vykonať niekoľko dodatočných krokov prostredníctvom Google Asistenta (ktorý je momentálne dostupný pre Android a iOS smartfóny).

Spoločnosť tvrdí, že prostredníctvom inteligentného asistenta budete môcť robiť takmer všetko čo aj na smartfóne. Napríklad prijímať hovory, vytáčať ich, čítať správy, reagovať na notifikácie či prehrávať hudbu. Slúchadla tiež prichádzajú s dnes už relatívne klasickými vlastnosťami ako je redukcia šumu, odolnosť voči ruchu a podobne.

Nebudú však pre každého

Asi ako tušíte, tak výrobca si za tieto nové „fičúringy“ nechá skutočne dobre zaplatiť. Tieto chytré slúchadla totiž budú stáť okolo 450 USD.

Zdroj: phandroid

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu