NovinkyTECH

Toto je najnovší čipset Exynos 9810. Príde na trh spolu s Galaxy S9?

Kórejská spoločnosť Samsung oficiálne predstavila nový high-end procesor Exynos 9810, ktorý poskytne to najlepšie čo na trhu nájdeme. Pravdepodobne bude tvoriť aj srdce pripravovaného Samsungu Galaxy S9.

Exynos 9810, nový a najvýkonejší čipset od Samsungu

Hoci veľa informácií o ňom Samsung neuverejnil, ale aj napriek tomu vieme už dnes povedať že sa bude jednať o najvýkonnejší procesor od Kórejčanov. Hoci bude 2. generáciou 10nm procesorov, tak aj napriek tomu ponúkne vyšší výkon, podporu LTE a nižšiu spotrebu ako jeho predchodca.

Údajne nový Exynos by mal byť priamym konkurentom pre procesor Snapdragon 845, ktorý je vyrábaný 7nm technológiou. Avšak túto špekuláciu, o ktorej sa hovorí už dlhšiu dobu je dnes ťažko potvrdiť alebo vyvrátiť, dostupných je stále málo informácií.

Okrem nového procesora Exynos by nový Samsung Galaxy S9 mohol byť obohatený aj o ISOCELL Slim 2X7, teda 24-megapixelový senzor s miniatúrnymi pixlemi.

Zdroj: Samsung

Zdroj: Samsung

TIP  CEO spoločnosti Huawei chce nahradiť počítače skladacími smartfónmi
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu