NovinkyZariadenia

Toto je najmenší notebook na svete – GPD Pocket, ale tá cena nie je pre každého

Spomínate si ešte zariadenie GPD Pocket? Samotnému zariadeniu sme venovali v rámci našich stránok viacero príspevkov a dnes sa dostali do obehu ďalšie správy o ňom.

GPD Pocket je doslova malý prenosný počítač, ktorý sa zmestí do väčšieho vrecka. Od ostatných zariadení ho však odlišujú parametre ako aj operačný systém, ktorý v tomto prípade je plnohodnotný Windows 10, taký istý ako ho poznáme na „normálnych desktopoch“.

Svoju cestu toto zariadenie začalo ešte na crowdfundingovej sieti Indiegogo, kde za niekoľko hodín prekonala svoj 200.000 cieľ s tým, že do predaja sa dostane už v júli tohto roka, avšak stále jeho distribúcia v tomto čase je otázna. Mimochodom, celkovo sa podarilo vyzbierať až 3 milióny dolárov.

Prejdime však teraz k špecifikáciám zariadenia. Odhliadnuc od toho, že celé telo je vyhotovené z hliníka, tak v jeho útrobách nájdeme procesor značky Intel Atom, ktorému sekunduje 8GB operačnej pamäte a 128GB SSD disk. Dominantou prednej strany však je 7“ FULL HD displej. Nechýba ani výbava v podobe podpory Bluetooth, USB 3.0 portu, HDMI či USB-C konektor, prostredníctvom ktorého je možné pripojiť cez špeciálny dock sadu ďalších konektorov.

Zdroj: businessinsider.com

Čo však cena? Výrobca si za zariadenie nechá skutočne slušne zaplatiť – 600 dolárov, čo je cenovka kvalitnejších notebookov. Má podľa vás toto zariadenie svoje miesto na trhu?

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Zdroj: businessinsider.com, vlastný, úvodný obrázok 

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu