NovinkyŠPEKULÁCIE

Toto je HP notebook s ARM procesorom, ktorý poháňa Windows 10

Posledné dni na Geekbenchi boli celkom rušné. Počas včerajšieho dňa sme sa mohli dozvedieť o prvých výkonnostných výsledkoch Windowsu 10 bežiaci na ARM procesore, ktoré po pravde moc neohúrili, avšak ako v závere sme písali, Microsoft či Snapdragon má ešte relatívne dostatok času na prípadnú optimalízciu a druhým dychom sme naznačili, že aplikácie bežiaci cez ARM Emulátor môžu mať úplne iné výkonnostné požiadavky.

Unikol obrázok ako aj prvé špecifikácie HP notebooku s Windowsom 10 a ARM procesorom

Dnes internet obehli informácie týkajúce sa pripravovaného notebooku od spoločnosti HP, ktorý beží na operačnom systéme Windows 10, avšak ktorého srdcom je ARM procesor. Na prvom obrázku nižšie môžete vidieť „črevá“ pripravovaného zariadenia, ktoré sú procesor Qualcom CSL s ôsmimi jadrami ,  8GB RAM pamäte pravdepodobne s 128/256GB úložného priestoru.

Zdroj: Windowslatest

Druhý obrázok nižšie zas zachytáva vzhľad zariadenia, ktoré podľa všetkého by malo dosahovať rozmer väčšieho smartfónu, ktorý však „pribral“ v páse.

Zdroj: Windowslatest.com

Zdroj: Windowslatest.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu