NovinkyTIP REDAKCIEWindows 10

TIP REDAKCIE | Prečo platiť stovky €, keď za pár šupiek sa dajú zohnať tieto Windows 10 zariadenia

Notebooky v Číne nie sú vyrabané až s takou popularitou ako smartfóny či tablety, ale z času na čas sa im podarí vyrobiť zariadenie, ktoré skutočne stojí za to. Takýmto výrobcom, ktorému sa to podarilo je Chuwi, ktorého laptop LapBook je momentálne dostupný cez GearBest za pár šupiek.

Zdroj: GearBest.com

Notebook Chuwi LapBook prichádza s tenkou kovovou konštrukciou a jemnými plastovými prvkami. Zariadenie ako môžete vidieť nižšie patrí medzi najtenšie zariadenia na trhu, ktorého hrúbka v najužšom bode je len 7mm, v najširšom je to „až“ 22mm. Okolo displeja ďalej nájdeme tenký rámik o veľkosti 14mm, vďaka čomu je notebook o niečo „menší“ ako konkurencia hoci veľkosťou displeja 15,6“ sa neodchyľuje od štandardu, teda až na FULL HD rozlíšenie.

Zdroj: GearBest.com

Výrobca však šetril na numerickej klávesnici, ktorú jednoducho nezakomponoval do notebooku, ale na druhej strane posunul klávesnicu o niečo vyššie a tým vytvoril väčší priestor na prácu s touchpadom – pre niekoho výhoda a pre druhého nie. Na druhej strane, nešetril na displeji, ktorého ako vyššie píšeme rozlíšenie je 1920 x 1080 bodov, teda FULL HD, čo je komfort hodný tých výkonnejších zariadení na našom trhu, ktorých cenovka poväčšine siaha bezmála na hranicu minimálne 400€ a viac, čo však nie je prípad Chuwi LapBooku – jeho cena v momentálne prebiehajúcej akcií je 164€.

Zdroj: GearBest.com

O výkon sa zase stará 4-jadrový procesor Intel Atom Z8300 pracujúci na takte 1,44GHz, ktorý v prípade náročnejších úloh sa vie pretaktovať na frekvenciu 1,84GHz. Procesor sa zároveň chváli 14nm technológiou. Poteší vás aj 4GB operačnej pamäte RAM spolu s 64GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť ako aj veľkokapacitná batéria 10 000mAh a operačný systém Windows 10.

Nesedí vám notebook a skôr by ste chceli byť viac mobilný? Skúste sa potom pozrieť po CHUWI Hi10 Pro 2in1 zariadení. Druhé zariadenie, ktoré by sme vám radi odporučili je tablet, ktorý je možné premeniť pomocou docku v malý prenosný počítač.

Zdroj: GearBest.com

Zariadenie ponúka 10,1“ IPS s niečo vyšším rozlíšením ako vyššie popísaný notebook – 1920 x 1200 bodov, ktorý sa chváli širokými pozorovacími uhlami.

Z hľadiska výkonnú srdcie zariadenie tvorí procesor Intel Cherry Trail x5-Z8350, ktorý pracuje na frekvencii 1,44GHz, pričom pri náročnejších úlohách sa vie pretaktovať až do 1,92GHz. O multitasking sa stará operačná pamäť o veľkosti 4GB RAM, ktorej sekunduje 64GB úložného priestoru s možnosťou rozšírenia o ďalších 128GB. O graficky náročnejšie hry sa zase stará grafická karta Intel HD Graphic 8. generácie.

Zdroj: GearBest.com

Mnohých poteší aj výbava v podobe HDMI portu, USB Type – C portu ako aj Micro USB. Nechýba ani klasický jack či slot pre pamäťovú kartu. Veľkou výhodou tohto zariadenia je aj dock, ktorý umožní pripojiť externú klávesnicu pomocou ktorej zo zariadenia spravíte malý prenosný notebook. Nechýba ani „klasika“ ako je Bluetooth vo verzii 4.0, poteší aj LED dióda či batéria s kapacitou 6500mAh, ktorá sa chváli výdržou prehrávania video po dobu až 6 hodín.

Zdroj: GearBest.com

Ak vás zariadenie zaujalo nájdete ho na odkaze nižšie.

Mimochodom, celú akciovú ponuku GearBestu nájdete na tejto adrese.

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. „najužšom bode je len 7mm, v najširšom je to „až“ 22m.“ tych 22metrov je dost teda 🙂 opravte si to 😉

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu